ولادت امام موسی کاظم (ع)
1392/08/20 12:20:16
سرویس اقتصادی
دهقانی:

بازار خودرو در تب پراکنده گویی‌های مسئولان می‌سوزد/ تداوم بی ثباتی در بازار

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دو سال است که در قیمت خودرو ثبات نداریم و هر فردی برای خودرو یک قیمت تعیین می کند، گفت: پراکنده گویی ها ثبات را از بازار خودرو می گیرد و مردم نیز سردرگم می مانند.
بازار خودرو در تب پراکنده گویی‌های مسئولان می‌سوزد/ تداوم بی ثباتی در بازار عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دو سال است که در قیمت خودرو ثبات نداریم و هر فردی برای خودرو یک قیمت تعیین می کند، گفت: پراکنده گویی ها ثبات را از بازار خودرو می گیرد و مردم نیز سردرگم می مانند. https://cdn.icana.ir/d/019/44574.jpg بازار,خودرو,در,تب,پراکنده,گویی‌های,مسئولان,می‌سوزد/,تداوم,بی,ثباتی,در,بازار Icana

 الله وردی دهقانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بخشی از مشکلات خودروسازان به سرمایه در گردش آنها برمی گردد که از سال گذشته با آن مواجه هستند، تصریح کرد: از این جهت درخواست وزیر صنعت برای تامین  نقدینگی خودروسازان از بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی در راستا تامین سرمایه در گردش و ارز مورد نیاز خودروسازان است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، درباره درخواست خودروسازان برای افزایش قیمت محصولات خود بعد از اظهارات وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان در آخرین اظهارات خود اعلام کردند که تا پایان امسال افزایش قیمت ندارند؛ اما این شرایط، وضعیت مناسبی نیست که هر شخصی در هر برهه از زمان درباره خودرو اظهارنظر می کند.

دهقانی ادامه داد: راه حل محاسبه قیمت خودرو تعیین فرمول قیمت گذاری براساس تورم واقعی است؛ البته حدود دو سال است که در قیمت خودرو ثبات نداریم و هر فردی برای خودرو یک قیمت تعیین می کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در دوسال اخیر هنوز نتوانستیم یک فرمول و راهکار مناسبی برای تعیین قیمت خودرو و ثبات در این بازار تهیه کنیم، گفت: در این شرایط اعلام می کنند قیمت ها تا پایان سال ثابت است اما اینکه بعد از آن قیمت ها چگونه باشد مشخص نیست.

وی اظهار امیدواری کرد که در آینده پراکنده گویی ها درباره قیمت خودرو جمع آوری شود و شاهد ثبات در بازار خودرو باشیم.

دهقانی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره نظارت بر بازار خودرو گفت: اختلاف نظرها و پراکنده گویی ها در قیمت خودرو تاثیر می گذارد و تصمیمات خودروسازان نیز تحت تاثیر این اختلاف نظرهای قرار می گیرد؛ لذا تعیین قیمت خودرو متاثر از مسائل و مشکلات مختلف است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تاکید بر اینکه تقاضا برای خرید، کاهش تولید از سوی خودروسازان، تورم و سیاست گذاری های خودروسازان و وزارت صنعت نیز از علل موثر در افزایش قیمت خودرو هستند، افزود: از طرفی پراکنده گویی ها ثبات را از بازار خودرو می گیرد و مردم نیز سردرگم می مانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet