هدر اصلی
1392/08/20 10:18:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
افضلی‌فرد خبر داد

۳۰آبان؛ پایان مهلت وزارت صنعت برای ارائه اسناد فروش ۱۰۰دستگاه مگان/ مجلس توضیح می‌خواهد

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کمیسیون اصل ۹۰ وزارت صنعت را مکلف کرد تا پایان آبان‌ماه مستندات خود درباره نحوه فروش خودروهای مگان اجلاس عدم تعهد را ارائه دهد.
۳۰آبان؛ پایان مهلت وزارت صنعت برای ارائه اسناد فروش ۱۰۰دستگاه مگان/ مجلس توضیح می‌خواهد سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: کمیسیون اصل ۹۰ وزارت صنعت را مکلف کرد تا پایان آبان‌ماه مستندات خود درباره نحوه فروش خودروهای مگان اجلاس عدم تعهد را ارائه دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/45668.jpg ۳۰آبان؛,پایان,مهلت,وزارت,صنعت,برای,ارائه,اسناد,فروش,۱۰۰دستگاه,مگان/,مجلس,توضیح,می‌خواهد Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ مصطفی افضلی‌فرد سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرونده فروش خودروهای مگان اجلاس عدم تعهد اظهار داشت: این موضوع در چندین جلسه با حضور مسئولین دستگاه‌های مربوط از جمله مسئولین وزارت صنعت مورد بررسی قرار گرفت و وزارت صنعت، معدن و تجارت موظف شد تا پایان آبان‌ماه گزارش و مستندات خود درباره کم و کیف فروش این خودروها را به کمیسیون اصل 90 ارائه دهند.
وی درهمین زمینه تصریح کرد: از آنجا که گفته می‌شود مگان‌های جنبش عدم تعهد به قیمت بسیار نازل فروخته شده است لذا وزارت صنعت باید تمام مستندات خود درباره فروش این خودروها را به کمیسیون ارائه دهد و کمیسیون نیز برای نهایی کردن این پرونده منتظر گزارش وزارت صنعت می‌ماند. همچنین ممکن است این گزارش در صحن علنی قرائت شود.
شهریور ماه سال جاری اخباری مبنی بر فروش خودروهای اجلاس عدم تعهد به قیمتی بسیار پایین به برخی افراد خاص مطرح شد که واکنش‌هایی را به همراه داشت. کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی نیز با تشکیل پرونده‌ای درباره فروش خودروهای مگان بررسی صحت و سقم این خبر را در دستورکار خود قرار داد.
سخنگوی کمیسیون اصل 90 در آن روزها، در گفت‌وگو با رسانه ها مطرح کرده بود که در جریان برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد 100 خودوری مگان با قیمت 80 میلیون خریداری شد، اما بعد از اجلاس با قیمت 15 میلیون به برخی نورچشمی‌ها فروخته شده است که این اقدام خلاف قانون اساسی و قانون خدمات کشوری است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در این‌باره گفته بود: پس از انتشار خبر فروش مگان‌های استفاده شده در اجلاس عدم تعهد به قیمت پایین‌تر از حد معمول، مجلس به وظیفه نظارتی خود عمل کرده و این موضوع را مورد پیگیری قرار دارد، البته باید با تحقیقات میدانی صحت و سقم این موضوع روشن شود همچنین شرکت سایپا مدعی است فروش این خودروها طی روال قانونی انجام شده و اسناد و مدارکی را نیز ارائه کرده اما برخی اخبار نیز به کمیسیون واصل شده که برای اثبات آنها باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet