آغاز هفته وحدت
1387/11/20 14:40:00
سرویس کمیسیون ها
انقلاب اسلامی، چشم‌انداز آینده (7)

نماینده ملایر: تحقق عدالت اجتماعی در دهه چهارم اهتمام ویژه می‌طلبد

نماینده مردم ملایر بابیان اینکه تا محقق شدن کامل عدالت اجتماعی فاصله زیادی داریم، تاکید کرد: به نظر می رسد در دهه چهارم انقلاب باید به این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

نماینده ملایر در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی ایران، تحقق عدالت اجتماعی بود، اظهار داشت: اگر چه ما در این 3 دهه پس از انقلاب، نسبت به گذشته تا حدودی در رسیدن به این هدف موفق بودیم اما هنوز تا محقق شدن کامل عدالت اجتماعی فاصله زیادی داریم و به نظر می رسد در دهه چهارم انقلاب باید به این موضوع اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی وظیفه مجلس، دولت، قوه قضائیه و کل حاکمیت در این ارتباط را بسیار سنگین توصیف کرد و افزود: همچنین اصولی از قانون اساسی کشورمان به حقوق ملت و مسائل رفاهی و معیشتی مردم تاکید کرده و تامین این حقوق را برعهده حاکمیت گذاشته است.

رحیمی از بیکاری به عنوان یکی از مشکلات امروز جامعه ما یاد کرد و گفت: ما شاهدیم که نمایندگان هر روز مورد مراجعه موکلینی هستند که تقاضای کار دارند و از مشکلات مالی ناشی از بیکاری رنج می برند.

نماینده ملایر با بیان اینکه ایجاد زمینه اشتغال از وظایف حاکمیت است، اظهار داشت: ما می توانیم به افراد بگوییم شما باید به تمام مقررات کشور پایبند باشید اما ما زیر ساخت های این باید را برایتان فراهم نمی کنیم.

وی افزود: مسئولین کشور باید در دهه چهارم انقلاب تحقق عدالت اجتماعی که یکی از پارامترهای آن فراهم کردن زمینه اشتغال است را در سرلوحه کار خود قرار دهند چون از این بعد بسیاری از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم حل خواهد شد.

رحیمی خاطر نشان کرد: البته فراموش نکنیم دستاوردهای انقلاب در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، امنیت اخلاقی و اجتماعی و قضایی قابل احصاء نیست منتهی توقع از نظام اسلامی بسیار بالاست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet