آغاز هفته وحدت
1387/11/21 09:42:00
سرویس بین الملل

دیدار لاریجانی با ایرانیان مقیم اسپانیا

رئیس مجلس شورای اسلامی و هیات همراه در ادامه سفر خود به اسپانیا بعد از ظهر روز یکشنبه با ایرانیان مقیم اسپانیا دیدار کردند.

به گزارش خبرنگار اعزامی از خانه ملت، "علی لاریجانی"  در جمع ایرانیان مقیم مادرید گفت: تاریخ همیشه کمک کننده برای شناختن بهتر آینده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در 30 سال گذشته حرکت تکاملی نشان داد، خاطرنشان کرد: نیاز به تعریف آن نداریم؛ صحنه تاریخ نشان می‌دهد شرایط و اشکالات گذشته را رهبران ایران به درستی درک کرده‌اند.

لاریجانی افزود: استراتژی ایران و انقلاب عمیق و حاکی از تدبیر درست بود. ممکن است تاکتیک‌ها اشتباه باشد ولی مهم این است که جهت‌گیری ملت درست باشد.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها باور نمی‌کردند که مسلمانان به راحتی بتوانند حکومت تشکیل دهند و جایگاه‌شان را تعریف کنند، گفت: ایران قبل از انقلاب به خاطر ارتباط با اسرائیل افول کرده بود ولی پس از انقلاب جهت‌گیری ایران به سمت دانش‌های بنیادین صحیح بود. بی‌هزینه نبود ولی برای کشور ما جهش‌هایی به وجود آورد.

لاریجانی با اشاره به موضوع فعالیت‌های هسته‌‌ای ایران، اصل این حرکت را ارزشمند دانست و تصریح کرد: می‌ارزید کشور ما صاحب فناوری پیشرفته شود و در حالتی قرار گیرد که کشورهای دیگر تهدیدش نکنند.

رییس مجلس با بیان اینکه توان ملی ایران افزایش یافته است، اظهار داشت: عیبی ندارد در مقطعی زحمت بکشیم که فرزندان ما در آینده با راحتی و بدون اضطراب زندگی کنند.

وی تاکید کرد: البته باید از این مسیر، داهیانه عبور کرد.

لاریجانی گفت:  کشورهای دیگر نسبت به موضوع هسته‌‌ای ایران با خودشان شوخی می‌کنند که تراز ایران در منطقه تغییر کرده است.

رییس مجلس به استقلال سیاسی موجود در ایران اشاره کرد و گفت: این استقلال ارزشمند است. زمانی شاه جرات نداشت راجع به فرماندار یکی از ایالت‌‏های آمریکا صحبت کند اما الان فرماندار هر بخش از کشور ما به راحتی راجع به رئیس‌‏جمهور آمریکا صحبت می‌‏کند و از این مساله نمی‌‏ترسد. وی با بیان اینکه این احساس استقلال بسیار باارزش است، خاطر نشان کرد البته نمی‌گویم بی‌جهت راجع به دیگران حرف زده شود، همین که به راحتی درباره مسایل دنیا اظهار نظر شود ارزشمند است.

لاریجانی  در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: ملاحظه کاری در عالم سیاست زیاد است، اما اینکه ایران و مسوولان آن در موضوع غزه ایستادند و فشار آوردند پرارزش است.

وی ابراز داشت: ایرانی که منزوی بود و حکومت دیکتاتوری داشت به حکومت دموکراتیک تبدیل شده است و نمایندگان و رییس جمهور با رای مردم انتخاب می‌شوند،  در غرب همه قبول دارند که ایران کشوری دموکراتیک است.

رییس قوه مقننه  با بیان اینکه در بسیاری از کشورها نخست‌وزیر می‌تواند مجلس را منحل کند اما در ایران هیچ کس حق انحلال مجلس را ندارد، افزود: تا وقتی که مجلس با رای مردم باشد هیچ وقت دیکتاتوری به وجود نمی‌آید.

وی تاکید کرد: در مساله هسته‌ای کشورهای غربی اشتباه کردند که وارد موضوع شدند و ما نیز باید روی دلایلی که ما را به این دستاورد رساند تاکید کنیم و تلاش کنیم زمینه فکری برای دانش‌های مختلف را در جوامع مختلف به وجود آوریم و امیدواریم این راه با تلاش نسل جدید با سرعت بیشتر طی شود.

لاریجانی با خاطرنشا کردن اینکه در وضعیت جهانی و تحولات، جایگاه انقلاب و آینده‌اش درخشان است تصریح کرد: اگر با دقت عمل شود بسیاری از تهدیدات از بین رفته یا کاهش می‌یابد.

رییس مجلس تاکید کرد: محاسبات و ادله نشان می‌دهد ایران در موقعیتی قرار گرفته که نمی‌توان آن را تهدید کرد و امیدواریم این مسیر با دقت طی شود و ایرانیان هر روز با اقدامات خود گام به پیش داشته باشند.

لاریجانی خطاب به ایرانیان مقیم مادرید گفت: ارزش شما برای ما بالاست امیدواریم اگر مشکلاتی باشد برطرف شود و هرجا علاقه‌مند هستید زندگی و تحصیل کنید.

گفتنی است "طیبه صفایی" رییس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: مجلس هشتم با ریاست لاریجانی قدرتمندانه مسیر رشد را طی می‌کند و هوشمندانه قوانین را به نفع آحاد مردم و زنان مورد تصویب قرار می‌دهد و قدرت نظارت را ارتقا بخشید.

وی ادامه داد: بنده به عنوان مسوول فراکسیون زنان تلاش می‌کنم جایگاه زنان را در جامعه اسلامی تبیین کنم.

صفایی  با بیان اینکه جهانی که شعار مساوات و برابری می‌دهد نتوانسته کرامت و عزت به زن ببخشد  با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: خودباوری در تمام اقشار جامعه به خصوص قشر زنان از جمله رهاوردهای انقلاب اسلامی است.

در این جلسه همچنین شهیدی، معاون وزیر خارجه کشورمان نیز با اشاره به 22 بهمن سالروز پیروزی انقلاب گفت: 22 بهمن روزی است که ملت از چنگال دشمن نجات پیدا کرد.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران یک مشت به دهن غرب و یک مشت به دهان شرق کوبید و امروز مساله هسته‌ای و فردا مسائل دیگری دارد.

شهیدی با اشاره به تشکیل شورای ایرانیان، هدف از تشکیل این شورا را تسهیل مشکلات ایرانیان مقیم خارج دانست و گفت: سفارت ما در اسپانیا تلاش می‌کند که مشکلات ایرانیان رفع شده و برای آنها آسودگی ایجاد شود. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet