خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1387/11/26 16:42:00
سرویس سیاسی
دیدار لاریجانی با رسانه‌های خارجی (2)

لاریجانی: امریکا ئیها باید بپذیرند که وارد بازی شطرنج شوند

لاریجانی: امریکا ئیها باید بپذیرند که وارد بازی شطرنج شوند و نه بازی بوکس، نگاه ما به تغییر رفتار ها دوخته شده و نه به تغیی سخنرانی ها.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای این دیدار با خوش آمد گوی به خبر نگاران رسانه های حاضر اظهار داشت: آنچه من به دلیل کارم دریافت کردم اینست که گاه با یک عینک خاص به انقلاب نگریسته شده است، اینگونه سفر ها کمک می کند نمایند گان از کشور های مختلف یک ارتباط ملموسی با واقعیت ها بر قرار کنند و خالی از فضا سازی های تبلیغاتی بتوانند مسیر انقلاب را بیابند.

وی خاطر نشان کرد انقلاب اسلامی یک پدیده نو می باشد که دارای ابعاد گسترده است، سیاستهای اولیه امریکا انکار این پدیده مهم بود اما این مشکلی را حل نمی کرد، عاقلانه ترین روش اینست که این پدیده به درستی شناخته شود.

لاریجانی خطاب به خبرنگاران حاضر در این نشست خبری گفت: حضور شما می تواند به این مسیر کمک کند و نمایندگان در ایران می توانند در این خصوص به شما توضییح بدهند.

خبرنگاری از رئیس مجلس در خصوص شرایط ایران برای آغاز گفتگو با امریکا سؤال کرد، که وی در پاسخ گفت: آنچه مهم است تغییر رفتار هاست ، ما امروز نیازمند "سخنرانی های جذاب "نیستیم، بلکه نیازمند "درک درست" هستیم و اینکه چه عواملی باعث بروز بحرانها در منطقه شده است.

وی افزود امریکا ئیها به ایران ستم کردند ، طی چند دهه گذشته یک کودتا علیه ایران انجام دادند که اینکار باعث شد ایران را برای 50 سال زیر سلطه یک دیکتاتور ببرند، ما هزینه های زیادی برای اینکه این دیکتاتوری از ایران خارج شود دادیم ، همه این هزینه ها گردن امریکا است .

لاریجانی خاطر نشان کرد: حتی در دورانی که انقلاب داشت به ثمر می نشست "ژنرال هایزر" را برای به راه انداختن کودتای دیگری به ایران فرستادند، که البته با تیز هوشی امام (ره) این کو دتا خنثی شد و بعد هم امریکائیها پشت سر صدام حسین رفتند و جنگ را علیه ایران علم کردند، ما در طول این هشت سال هزینه های زیادی دادیم ، 250 هزار شهید و چیزی حدود هزار میلیارد دلار خسارت دادیم.

وی افزود: در مسئله هسته ای هم امریکائیها ماجراجویانه برخورد کردند و به محض اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید همه قرارداد های اتمی خود را با ایران لغو کردند.

رئیس مجلس با اشاره به برخورد امریکائیها در مسائل منطقه ای اظهار داشت: رفتار های امریکا ئیها نسبت به عراق ، لبنان، فلسطین و افغانستان هم ماجراجویانه بود وبرای منطقه هزینه داشت، بنابراین ملاحظه می کنید مشکلی که در منطقه هست "تغییر زبان" نیست" بلکه تغییر "رفتار است.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet