آغاز هفته وحدت
1387/11/27 11:38:00
سرویس سیاسی

دعوت لاریجانی از روسای مجلس سوریه و لبنان برای شرکت در کنفرانس فلسطین در تهران

رئیس مجلس شورای اسلامی از همتایان سوری و لبنانی خود برای شرکت در کنفرانس حمایت از آرمان و مقاومت فلسطین در تهران دعوت کرد.

به گزارش خانه ملت، "علی لاریجانی" صبح امروز با همتایان سوری و لبنانی خود گفتگوی تلفنی کرد.

لاریجانی در این گفتگوها با اشاره به تحولات اخیر در سرزمین‌های فلسطینی و حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به مردم بی‌دفاع غزه گفت: شرایط فرا روی مردم فلسطین در غزه همچنین دشوار و غیرقابل تحمل است و مردم بیگناه تحت‌ محاصره هنوز در وضعیت اسفباری زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: ضرورت کمک به بهبود شرایط زندگی مردم مسلمان فلسطین در غزه از سوی کشورهای مسلمان کاملا محسوس است و باید اقدامات موثرتری در این راستا صورت گیرد.

رئیس مجلس در ادامه اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته از سوی جمهوری اسلامی در این ارتباط را وظیفه‌ای انسانی و اسلامی توصیف کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران قصد دارد در ادامه فرایند حمایت از آرمان و مقاومت فلسطین، کنفرانسی را در اواسط ماه ‌آینده در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی برگزار کند.

وی همچنین گفت: این کنفرانس فرصت مغتنمی برای رساندن ندای مظلومیت مردم فلسطین در غزه به گوش جهانیان است.

لاریجانی از همتایان سوری و لبنانی خود برای شرکت در این کنفرانس دعوت به عمل آورد.

در ادامه این گفتگوها همچنین ابتدا "محمود الابرش" رئیس‌مجلس نمایندگان سوریه‌،‌ ضمن تقدیر از مجموعه تلاش‌های کشورمان بویژه اقدام مجلس شورای اسلامی در برگزاری این کنفرانس، آن را در جهت کمک به منافع بر حق مردم فلسطین برشمرد و گفت: اینگونه اقدامات، تاثیر قابل توجهی در یافتن راهی برای رفع مشکلات مردم فلسطین در غزه دارد و قابل تحسین است.

همچنین "نبیه‌بری" با اشاره به مشکلات مردم فلسطین در نوار غزه و ممانعت رژیم صهیونیستی از ارسال کمک‌های انسانی دوستانه به مردم تحت محاصره این منطقه، اقدام جمهوری اسلامی ایران در برگزاری این کنفرانس بین‌المللی را حکیمانه و بسیار موثر خواند و مساعی جمهوری اسلامی در ارتباط با آرمان و مقاومت فلسطین را ستود و آمادگی کامل خود را برای شرکت در این کنفرانس اعلام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet