خبرگزاری خانه ملت

آغاز هفته وحدت
1387/11/27 15:23:00
سرویس کمیسیون ها
ارتقای امنیت اجتماعی؛ بایدها و نبایدها (6)

مقدسی: در صورت اطلاع رسانی،‌ مردم از طرح استقبال می‌کردند

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طرح امنیت اجتماعی با کار فرهنگی و اطلاع رسانی و آگاهی مردم به اجرا در می آمد خود مردم از این طرح استقبال می‌کردند.

"هادی مقدسی" در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خانه ملت در خصوص اجرای طرح امنیت اجتماعی ناجا گفت: اگر این طرح با کار فرهنگی و اطلاع رسانی و آگاهی مردم به اجرا در می آمد خود مردم از این طرح استقبال می کردند.

وی با اشاره به اینکه این طرح بدون هیچگونه اطلاع رسانی انجام شده است، افزود: عدم اطلاع رسانی موجب شده تعدادی از مردم این طرح را در تضاد حقوق شهروندی خود بیابند لذا در اجرای آن مقاومت کنند و البته انتقاداتی هم از هر سو علیه  این پروژه صورت گرفته که ظلم به مردم است.

مقدسی خاطر نشان کرد: طرح امنیت اجتماعی و استقرار آن یکی از وظایف حکومت است و از حقوق مردم است که حکومت بایستی امنیت آنان را تامین کند.

وی با بیان اینکه مکانیزم تامین این حقوق بسیار مهم است، ادامه داد : متولیان اجرای طرح امنیت اجتماعی و حتی خود دولت باید قبل از اجرای آن، از طریق رسانه‌ها مردم را نسبت به حقوق و امتیازاتی که باید داشته باشند آگاه می کردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی  گفت: اینکه یکسری حرکت‌ها در جامعه ممکن است این حقوق را خدشه دار کند لذا دولت بایستی تمهیداتی فراهم کند که همه آحاد جامعه بتوانند از حقوق حقه خود به نحو احسن بهره مند شده و استفاده کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی گفت: عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی ممکن است در تردد و رفت و آمد مردم اخلال ایجاد کند که موجب می‌شود آسیب و خسارات آن به همه آحاد جامعه برسد.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مجریان طرح امنیت اجتماعی سرو سامان دادن به طرح ترافیک و کنترل رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و نیز سایر حقوق شهروندی است که اگر به نحو احسن اجرا شود مردم از آنها استقبال کرده و از مزایای رعایت این قوانین بهره مند می شوند.

نماینده بروجرد خاطر نشان کرد: اما چون مردم را نسبت به مزایای این طرح توجیه نکرده ایم لذا آنها این طرح را در تقابل با منافع و حقوق خود قلمداد می کنند و مقاومت آنها از این جا ریشه می گیرد در صورتی که هدف دولت و مجریان اجرای تامین امنیت اجتماعی مردم به بهترین نحو است.

وی در مورد مخالفت دولت با اجرای این طرح گفت: نحوه اجرا و عدم اطلاع مردم موجب سرازیر شدن گلایه‌ها وتقابل طرح با منافع گروهی وسیاسی تلقی می‌شود. آنها تصور می‌کنند اقدامات دولت در این شرایط که شرایط انتخابات آینده ریاست جمهوری است ممکن است یک حرکت تبلیغاتی تلقی شود و دولت را وادار می‌کنند از مواضع خود عقب نشینی کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی ادامه داد: با توجه به قانون اساسی که دولت را موظف کرده امنیت کلیه آحاد جامعه را به بهترین نحو ممکن فراهم کند بنابراین نبایستی با گله‌ها و شکایت‌ها از ایفای نقش خود به بهترین نحو ممکن که جزء حقوق حقه و قانونی مردم است عقب نشینی کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet