خبرگزاری خانه ملت

ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/11/27 14:11:00
سرویس سیاسی

ابوترابی فرد: کمیسیون امنیت داخلی و شوراها احتمالا هفته آینده تشکیل می‌شود

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: احتمالا هفته آینده کمیسیون امنیت داخلی و شوراها تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "محمدحسن ابوترابی فرد" نایب رئیس مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به اینکه کمیسیون امنیت داخلی و شوراها کی تشکیل می‌شود، گفت: نمایندگانی که خواستار عضویت در این کمیسیون هستند آمادگی خود را اعلام کردند، اما مطابق آیین‌نامه جدید مجلس کمیسیون‌هایی که این نمایندگان در حال حاضر عضو آن هستند باید موافقت خود را با انتقال آنها اعلام کند.
وی افزود:‌ تاکنون تعدادی از کمیسیون‌هایی که نمایندگان عضو آنها خواستار عضویت در کمیسیون امنیت داخلی و شوراها بودند نظر موافق خود را اعلام کردند، اما برخی از کمیسیون‌ها به دلیل در دست داشتن لایحه بودجه این موضوع را به آینده موکول کردند.
ابوترابی خاطرنشان کرد: احتمالا هفته آینده کمیسیون امنیت داخلی و شوراها تشکیل خواهد شد.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی درخصوص تعداد اعضای این کمیسیون گفت: تعداد اعضا را هیئت رئیسه مجلس در جلسه‌ای با روسای شعب 15 گانه مجلس تعیین خواهد کرد.
ابوترابی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص ارزیابی‌اش از فضای انتخابی کشور گفت: در حال حاضر آقای "سیدمحمد خاتمی" و "مهدی کروبی" از سوی جریان اصلاح طلب و "محمود احمدی‌نژاد" از سوی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده مطرح هستند.
وی در پاسخ به این سوال که مجلس از چه کاندیدایی حمایت خواهد کرد، گفت: نگاه ما این است که تریبون مجلس عرصه دفاع و یا تخطئه کاندیداها نشود و نمایندگان هم در چارچوب تحلیل و ارزیابی خود تصمیم مقتضی را اتخاذ خواهند کرد.
ابوترابی در پاسخ به این که آیا مجلس از کاندیدای اصولگرایان حمایت خواهد کرد، بیان داشت: با توجه به اینکه اصولگرایان اکثریت مجلس را در دست دارند علی‌القاعده در خصوص یکی از کاندیدای اصولگرا اتخاذ مواضع خواهند کرد.
وی در مورد اینکه آیا احتمال دارد که اصولگرایان مجلس غیر از احمدی‌نژاد روی فردی دیگر اجماع کنند گفت: ‌تا این لحظه کسی به طور رسمی غیر از آاقای احمدی‌نژاد برای انتخابات مطرح نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet