هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مجلس قلمرو فعالیت های اقتصادی بخش غیر دولتی را مشخص کرد

سرویس اقتصادی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی لایحه اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی به مصوبه ای رای مثبت دادند که براساس آن قلمرو فعالیت های اقتصادی بخش غیر دولتی تعیین شد.
چهارشنبه 28 شهریور 1386 ساعت 12:00

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، براساس این مصوبه سرمایه گذاری، مالکیت و مدیریت فعالیت اقتصادی خارج از اصل 44 منحصرا در اختیار بخش غیردولتی است.

همچنین ورود دولت در این فعالیت ها با رعایت تبصره های 2 و 3 بند الف ماده 3 مبنی بر اینکه تداوم مالکیت، مشارکت و مدیریت دولت در بنگاه های خارج از اصل 44 و بعد از انقضا قانون برنامه چهارم توسعه و یا شروع فعالیت در موارد ضروری تنها با پیشنهاد دولت و تصویب مجلس و برای مدت معین مجاز است و نیز در مناطق کمتر توسعه یافته و یا در زمینه فناوری های نوین و صنایع پرخطر درست می تواند برای فعالیت های اقتصادی مذکور در اصل 44 تا سقف 49 درصد با بخش های غیر دولتی متشرکا سرمایه گذاری کند مجاز است.

همچنین سرمایه گذاری، مالکیت و مدیریت در فعالیت های اقتصادی مذکور در صدر اصل 44 قانون اساسی برای بخش های خصوصی، تعاونی و موسسات عمومی غیر دولتی مجاز است.

مجلس همچنین مقرر کرد فعالیت های بخش های خصوصی، تعاونی و عمومی غیر دولتی در موارد مشمول شبکه های مادر مخابراتی، تولیدات نظامی - انتظامی و امنیتی محرمانه، شرکت ملی نفت ایران، بانک مرکزی، سازمان هواپیمایی کشوری و ... با رعایت تبصره 1 بند ج ماده 3 مبنی بر اینکه خرید خدمات مالی، فنی، مهندسی و مدیریت از بنگاه های بخش های غیر دولتی به شرط حفظ مالکیت 100 درصد مجاز است.

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000