شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علوی:

مالیات بر خانه‌های خالی موجب خروج مسکن از شمول کالاهای واسطه‌ای می‌شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص دریافت مالیات از خانه‌های خالی آزمونی برای سازماندهی یک فرآیند در نظام مالیاتی کشور با هدف خارج کردن بخش مسکن از کالا سرمایه‌ای است.
دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 08:31
مالیات بر خانه‌های خالی موجب خروج مسکن از شمول کالاهای واسطه‌ای می‌شود عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص دریافت مالیات از خانه‌های خالی آزمونی برای سازماندهی یک فرآیند در نظام مالیاتی کشور با هدف خارج کردن بخش مسکن از کالا سرمایه‌ای است. http://cdn.icana.ir/d/019/43104.jpg مالیات,بر,خانه‌های,خالی,موجب,خروج,مسکن,از,شمول,کالاهای,واسطه‌ای,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛ سیداحسن علوی گفت: آماری دقیق از خانه‌های خالی وجود ندارد ولی براساس آمار سازمان نفوذ مسکن در سال 1390 بالغ بر یک میلیون 666 هزار واحد مسکونی خالی در تهران شناسایی شده است که این عدد 8 درصد مسکن کل کشور و 11درصد خانه‌های تهران است.

وی یادآور شد: در کشورهای توسعه یافته حداکثر 4 درصد خانه خالی وجود دارد.

نماینده مردم سنندج وضع مالیات‌های سنگین برای خانه های خالی را بهترین مکانیزیم برای خروج مسکن از کالای سرمایه‌ای دانست و افزود: در کشورهای توسعه یافته احتکارکنندگان مسکن مجبورند 40 درصد هزینه ساخت یک واحد مسکونی را به دولت پرداخت کنند همین عامل مانع از احتکار و تبدیل مسکن به کالای سرمایه‌ای در این کشورها شده است در حالی که در ایران اینطور نیست به همین دلیل مسکن به کالای سرمایه‌ای مبدل شده است که محل جولان دلالان مسکن را به وجود آورده است.

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تا سال 1358 بالغ بر 14.5 میلیون واحد مسکونی در کشور ساخته شد که 54 درصد آن مورد استفاده قرار گرفت و 46 درصد بقیه آن با هدف سرمایه‌گذاری ساخته شد. این آمار نشان از حجم سرمایه‌های دکو شده در بخش مسکن و شکل‌گیری بازار سوداگری در این بخش است البته ناگفته نماند این وضعیت اثرات تخریبی خود را بر نرخ اجاره بها و افزایش افسارگسیخته‌گان طی سالهای‌ قبل،‌گذاشته است.

علوی بهترین مکانیزم ساماندهی بخش مسکن را وضع مالیات‌های سنگین با هدف جلوگیری از احتکار مسکن ساخته شده دانست و افزود: برای تعادل بخشیدن به عرضه و تقاضا در بخش مسکن باید سالانه دو میلیون واحد مسکونی ساخته شود این آمار نشان از ظرفیت بالای بخش مسکن و لزوم اتخاذ شیوه‌های موثر برای ساماندهی آن دارد و هیچ راهی موثرتر از وضع مالیات‌های سنگین برای جلوگیری از احتکار و عرضه نشدن مسکن ساخته شده وجود ندارد و مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی برای شناسایی خانه‌های خالی آغازی بریک فرآیند است.

وی ابراز امیدواری کرد: مصوبه مجلس شورای اسلامی منجر به وضع مالیات‌های سنگین برای خانه‌های خالی با هدف عرضه مسکن ساخته شده به بازار مصرف شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000