هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کامران در دیدار با سفیر اتریش:

برگزاری جلسات میان اندیشمندان اسلامی و مسیحی به تقویت صلح در منطقه کمک می‌کند

سرویس بین الملل
فردریش اشتیفت سفیر اتریش صبح امروز دوشنبه 12/12/92 با حسن کامران رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد.
دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 12:41
برگزاری جلسات میان اندیشمندان اسلامی و مسیحی به تقویت صلح در منطقه کمک می‌کند فردریش اشتیفت سفیر اتریش صبح امروز دوشنبه 12/12/92 با حسن کامران رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اتریش دیدار و گفت‌وگو کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/62794.jpg برگزاری,جلسات,میان,اندیشمندان,اسلامی,و,مسیحی,به,تقویت,صلح,در,منطقه,کمک,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، کامران در ابتدای این دیدار با تاکید بر اهمیت رشد و توسعه ارتباطات میان جمهوری اسلامی ایران و اتریش در عرصه‌های مختلف گفت: قابلیت‌های فراوانی در دو کشور وجود دارد که باید از آنها برای رشد و توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین استفاده کرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشینه گفت‌وگوهای بین ادیان الهی اسلام و مسیحیت میان اندیشمندان دو کشور افزود: برگزاری جلسات منظم میان اندیشمندان اسلامی و مسیحی می‌تواند به تقویت و تحکیم صلح در منطقه و نزدیکی ملت‌ها کمک کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه حضور گروه‌های تروریستی در منطقه عامل ناامنی گشته است، گفت: کشتار زنان و کودکان بیگناه توسط گروه‌های افراطی تروریستی از نظر جامعه مسلمانان قابل قبول نبوده و اینگونه اقدامات در خدمت منافع کشورهای قدرتمند و صهیونیست‌ها می‌باشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و اتریش در پایان خواستار تقویت کرسی زبان فارسی در دانشگاه‌های اتریش گردید.

در ادامه این دیدار فردریش اشتیفت سفیر اتریش در تهران با اشاره به انتخابات پارلمانی اخیر در اتریش گفت: تمایل فراوانی در دولت و پارلمان اتریش برای گسترش ارتباطات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

وی در پایان ضمن اشاره به سابقه صدوسی‌ساله روابط دیپلماتیک میان اتریش و ایران افزود: همواره ارتباطات دیرینه‌ای میان صاحبان علم و اندیشه در دو کشور وجود داشته که پشتوانه مهمی برای مراودات فیمابین است./

پایان پیام 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000