هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
افتخاری خبر داد:

جزئیات دستاوردهای سفر برخی اعضای کمیسیون فرهنگی به آفریقای جنوبی

سرویس فرهنگی
عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، با یادآوری سفر برخی اعضای کمیسیون فرهنگی به آفریقای جنوبی، جزئیات دستاوردهای این سفر را تشریح کرد.
دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 13:05
جزئیات دستاوردهای سفر برخی اعضای کمیسیون فرهنگی به آفریقای جنوبی عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس، با یادآوری سفر برخی اعضای کمیسیون فرهنگی به آفریقای جنوبی، جزئیات دستاوردهای این سفر را تشریح کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/50941.jpg جزئیات,دستاوردهای,سفر,برخی,اعضای,کمیسیون,فرهنگی,به,آفریقای,جنوبی Icana

لاله افتخاری در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،‌ در مورد دستاورد سفر اعضای کمیسیون فرهنگی به آفریقای جنوبی، افزود: هفته گذشته برخی اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس سفری به آفریقای جنوبی داشتند که این سفر با هدف بررسی زمینه‌های تعاملات فرهنگی بین دو کشور انجام گرفت.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این سفر از چند ماه پیش قرار بود انجام شود اما به دلیل مشکلات بودجه‌ای به تاخیر افتاد و با توجه به اینکه سفر دکتر لاریجانی به زودی به این کشور انجام خواهد شد بنابراین فرصتی دیگر برای انجام این سفر وجود نداشت زیرا لازم بود تا بستر فعالیت‌ها و تعاملات فرهنگی به صورت مفصل فراهم می‌شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه دستاورهای سفر اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به آفریقای جنوبی به زودی مشخص می‌شود، تصریح کرد: در این سفر تراکم کاری نمایندگان بسیار زیاد بود و بر اساس تخصص کار و موقعیت نمایندگان، تقسیم کار صورت و ملاقات‌هایی هم‌زمان نیز شکل گرفت.

افتخاری، یادآور شد: بازدید از فعالیت‌های فرهنگی، برگزاری نشست‌ها و تلاش برای رایزنی‌های فرهنگی، حضور در نماز جمعه و  ارائه سخنرانی، حضور در مراسم فرهنگی به خصوص در مراسم دعای کمیل، گفت وگو و سخنرانی برای اجتماع مسلمانانی که در آنجا جمع شده بودند، از برنامه‌های اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به آفریقای جنوبی به شمار می‌رفت.

وی تاکید کرد: نشست با خبرنگاران گروه‌های مختلف کشورهای آفریقای جنوبی، ملاقات با رئیس کمیسیون امنیت ملی آفریقا و روسای بعضی فراکسیون‌های مهم و توانمند این کشور از دیگر فعالیت‌های اعضا بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس ادامه داد: همچنین بررسی فعالیت‌های جامعة‌المصطفی و سخنرانی در جمع طلاب و دانشجویان این مرکز، نشست، گفت وگو و پرسش و پاسخ و بررسی زمینه‌های گسترش فعالیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی با ایرانیان مقیم این کشور انجام گرفت و بررسی مشکلات ایرانیان و پاسخ به مشکلات آنها نیز مورد بررسی واقع شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه در سفر یاد شده نشست خوبی با جمعی از  نخبگان، اساتید دانشگاهها و صاحب نظران و دانشمندان کشور آفریقای جنوبی صورت گرفت،‌ افزود: در این سفر نشست خوبی برای رایزنی فرهنگی با اعضای سفارت جمهوری اسلامی نیز برگزار شد؛ ناگفته نمانددر تمام سفر رایزن فرهنگی و سفیر جمهوری اسلامی ایران و همکاران آنها همراهی خوب با هیات  ایرانی داشتند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای گروه در سفر مذکور فعالیت خستگی ناپذیری داشتند، گفت: با توجه به حضورم تا پایان اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی در ایران، زمان حضورم در آفریقای جنوبی با چند روز تاخیر نسبت به دیگر اعضای کمیسیون فرهنگی همراه شد، در عین حال موفق به دیدار با برخی از روسای فراکسیون ها و نمایندگان برجسته و تاثیر گذار پارلمان آفریقای جنوبی ملاقات داشته باشم اما هیات اعزامی کمیسیون فرهنگی با تعداد بیشتری از مقامات پارلمانی آفریقای جنوبی دیدار کردند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، بسیاری از مطالب منتشر شده در برخی از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها منتسب به خود درباره این سفر را تکذیب کرد و گفت: تکذیبه آن به رسانه‌های موردنظر ارسال شده است./‌

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000