هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی صدر:

دولت زمینه صادرات دانش فنی در صنعت نفت را فراهم کند

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران اسلامی توانایی تربیت متخصص در حوزه صنعت نفت و صدور دانش فنی آن به کشورهای جهان را دارد که تا کنون از این ظرفیت غفلت شده است.
دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 11:39
دولت زمینه صادرات دانش فنی در صنعت نفت را فراهم کند نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: ایران اسلامی توانایی تربیت متخصص در حوزه صنعت نفت و صدور دانش فنی آن به کشورهای جهان را دارد که تا کنون از این ظرفیت غفلت شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/43330.jpg دولت,زمینه,صادرات,دانش,فنی,در,صنعت,نفت,را,فراهم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ موید حسینی‌صدر اظهار کرد: توجه مقام معظم رهبری به اقتصاد ناشی از آسیب هایی است که از چند سال پیش در واردات و وابستگی به کشورهای بیگانه در تمام سطوح وارد شده است.

وی کشور ایران را دارای موقعیت‌های استقلال خواند و گفت: ایران در عرصه اقتصادی سال‌هاست که مورد غفلت قرار گرفته است و به غیر از تولید نفت به استقلال اقتصادی در هیچ حوزه دیگری نیاندیشیده است در حالی که خود نفت زمینه‌های بسیاری برای سرمایه‌گذاری دارد و امکان تربیت نیروی متخصص در این حوزه برای کشور ایران مهیاست و از این مورد نیز غافل بوده ایم.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایران اسلامی توانایی آن را دارد که با تربیت متخصصان رشته نفت به کشورهای منطقه نیز دانش فنی و نیروی متخصص صادر کند.

وی بالا بردن سطح دانش و تکنولوژی ایران را در صنعت نفت یک ضرورت دانست و افزود: کشورهایی مثل مالزی در عرض 20 سال به عنوان کشور صاحب تکنولوژی نفت در دنیا شناخته شدند بنابراین ما نیز می‌توانیم در این راستا موفق عمل کنیم گرچه تا کنون گام مهمی در این رابطه برداشته نشده است.

حسینی‌صدر بیان کرد: ایران نه تنها در صنعت نفت بلکه در بسیاری از زمینه ها توانایی ارتقاء و استقلال دارد و حتی اگر تحریمی علیه ایران وجود نداشته باشد باید به فکر استقلال باشیم.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اگر استعداد و دانش جوانان ایرانی در صنعت و حوزه‌های دیگر بکار گرفته نشود دیگر چه معنی دارد این همه هزینه برای تربیت دانشجو در کشور صرف شود و اگر وضع به اینگونه پیش رود کاملا طبیعی است که ما وابسته‌تر می شویم و دشمن نیز از هر فرصتی برای تنگ کردن عرصه برای ایران استفاده می‌کند.

وی اقتصاد مقاومتی را عصاره آرمان های انقلاب خواند که تا کنون این راهبرد نیز مورد غفلت واقع شده و ارتباطی به دوران تحریم نیز ندارد.

حسینی صدر اساس اقتصاد مقاومتی را سبب آسیب ناپذیری اقتصاد کشور عنوان کرد و گفت: یکی از مولفه‌های مهم انقلاب اسلامی قطع وابستگی از بیگانگان است و اکنون زمان آن رسیده که با قاطعیت و اطمینان تمام فرصت و عرصه را برای نیروهای داخلی باز نگه داریم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000