هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
افضلی‌فرد خبر داد:

مهلت ۱۰ روزه کمیسیون اصل۹۰ به بانک‌ها درباره بدهکاران ۱۰۰ میلیارد تومانی

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می‌گوید: مدیران بانک‌های دولتی، خصوصی و موسسات مالی و اعتباری ۱۰ روز فرصت دارند تا تکلیف بدهکاران کلان بانکی که بالای ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارند، مشخص کنند.
دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 13:21
مهلت ۱۰ روزه کمیسیون اصل۹۰ به بانک‌ها درباره بدهکاران ۱۰۰ میلیارد تومانی سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس می‌گوید: مدیران بانک‌های دولتی، خصوصی و موسسات مالی و اعتباری ۱۰ روز فرصت دارند تا تکلیف بدهکاران کلان بانکی که بالای ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی دارند، مشخص کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/43047.jpg مهلت,۱۰,روزه,کمیسیون,اصل۹۰,به,بانک‌ها,درباره,بدهکاران,۱۰۰,میلیارد,تومانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از تسنیم؛ مصطفی افضلی‌فرد از جلسه این کمیسیون با مدیران بانک‌های دولتی و خصوصی و موسسات مالی و اعتباری خبر داد و گفت: کمیسیون اصل 90 مجلس در راستای تعیین تکلیف بدهکاران بانکی جلسه‌ای را در اخیراً با مدیران عامل بانک‌های دولتی و خصوصی برگزار کرد و در این جلسه، مقرر شد که این بانک‌ها طی ده روز آینده تکلیف بدهکاران کلان بانکی که بالای 100 میلیارد تومان بدهی دارند را مشخص کنند.

وی ادامه داد: این بانک‌ها تا شنبه آینده فرصت دارند، برای تعیین تکلیف بدهی بدهکاران کلان بانکی به تفاهم و توافق لازم برسند و نسبت به تسویه بدهی واحدهای غیرتولیدی تا 6 ماه و واحدهای تولیدی تا 5 سال، با تحکیم وثایق اقدام کنند البته باید نحوه تسویه حساب را مشخص و به کمیسیون اصل 90 مجلس اعلام کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل 90 خاطرنشان کرد: در مورد موسسات مالی و اعتباری هم همین موضوع مقرر شد البته این موسسات از امروز به مدت 10 روز فرصت دارند، تکلیف بدهکاران کلان بانکی را روشن کنند.

افضلی‌فرد برهمین اساس گفت: بعد از رسیدگی به این پرونده، نوبت به رسیدگی به پرونده بدهکاران بالای 50 میلیارد تومان می‌رسد. در واقع ما قصد داریم مرحله به مرحله عمل کنیم؛ همچنین اگر بدهکاران و مدیران عامل بانک‌ها به تفاهم نرسند و این پول‌ها به سیستم بانکی کشور بازنگردد، به مفهوم سهل انگاری در دریافت مطالبات بانکی است که مسئولان بانک‌ها باید پاسخگو باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000