هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت نژاد:

واردات میوه با وجود توانایی باغداران داخلی، نادیده گرفتن منافع ملی است

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی در مجلس ،گفت: در حالی که تولیدات باغی امسال بیشتر از نیاز کشور بوده اما متاسفانه نه تنها برنامه ریزی برای صادرات صورت نگرفته بلکه شاهد واردات میوه نیز هستیم که این امر نادیده گرفتن منافع ملی است.
دوشنبه 12 اسفند 1392 ساعت 15:34
واردات میوه با وجود توانایی باغداران داخلی، نادیده گرفتن منافع ملی است عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی در مجلس ،گفت: در حالی که تولیدات باغی امسال بیشتر از نیاز کشور بوده اما متاسفانه نه تنها برنامه ریزی برای صادرات صورت نگرفته بلکه شاهد واردات میوه نیز هستیم که این امر نادیده گرفتن منافع ملی است. http://cdn.icana.ir/d/019/47543.jpg واردات,میوه,با,وجود,توانایی,باغداران,داخلی،,نادیده,گرفتن,منافع,ملی,است Icana

شمس الله شریعت نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر اینکه میوه مورد نیاز شب عید ذخیره شده و  نیازی به واردات نیست، گفت: در حالی که امسال 210 هزارتن مازاد بر نیاز داخل مرکبات داشتیم و  باید صادرات انجام می شد در این بخش موفق نبودیم اما در بخش واردات بسیار موفق  بودیم.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیب و مرکبات در سردخانه های کشور به اندازه کافی موجود است، تصریح کرد:  اگر در این شرایط اراده دولت بر واردات باشد این اقدام  دشمنی با بخش کشاورزی است.

 عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این کمیسیون سیاست های غلط واردات محصولات کشاورزی به خصوص میوه را در شرایطی که وفور تولید داشتیم نمی پسندد، افزود:  در خصوص تامین میوه شب عید دغدغه ای وجود ندارد چرا که به اندازه کافی و حتی بیشتر از نیاز کشورتولیدات داشته ایم و ذخیره سازی لازم انجام شده است  بنابراین اصلا نیازی به واردات نیست.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد درمجلس با اشاره به اینکه به دلیل سیاست گذاریهای غلط و بی توجهی به تولیدات بخش کشاورزی  مرکبات بسیاری در باغهای شمال  روی زمین ریخته و برداشت نشده است تصریح کرد: باغداران به دلیل ارزش پایین اقتصادی انگیزه ای برای جمع کردن و فروش این محصولات ندارند که باعث شده باغداران برای فروش اراضی خود به دلیل توریستی و گردشگری بودن این منطقه  رغبت بیشتری نشان دهند.

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی  با یادآوری اینکه یکی از رویکردها و تاکیدات  اصلی سیاستهای اقتصاد مقاومتی حمایت از تولیدات داخل است، گفت: علاوه بر دولت مردم هم در این راستا باید در فرهنگ مصرفی خود اولویت را به کالاهای تولید داخل بدهند چرا که حمایت از کشاورزان امنیت غذایی کشور را به دنبال دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000