هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا مطرح کرد:

واکنش به اظهارات نعمت زاده درباره واردات کالاهای ممنوعه/ منظور وزیر از کالاهای لوکس باید مشخص شود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تا حد امکان از واردات کالاهای خارجی جلوگیری کرد و این موضوع تنها مربوط به کالاهای لوکس نیست.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 ساعت 09:54
واکنش به اظهارات نعمت زاده درباره واردات کالاهای ممنوعه/ منظور وزیر از کالاهای لوکس باید مشخص شود عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید تا حد امکان از واردات کالاهای خارجی جلوگیری کرد و این موضوع تنها مربوط به کالاهای لوکس نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/42726.jpg واکنش,به,اظهارات,نعمت,زاده,درباره,واردات,کالاهای,ممنوعه/,منظور,وزیر,از,کالاهای,لوکس,باید,مشخص,شود Icana

عزت ا... یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در واکنش به گفته وزیر صنعت، معدن و تجارت مبنی بر اینکه سیاستهای اقتصاد مقاومتی هیچ ربطی به فهرست کالاهای ممنوعه وارداتی ندارد، اظهار داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند کاهش واردات و حمایت از تولید داخلی هستیم، از همین رو ابتدا باید مشخص شود که منظور وزیر صنایع از کالای لوکس چه بوده، چون برخی از کالاها در ظاهر لوکس هستند، اما کشور اقتضای واردات آنها را در حد نیاز دارد.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی افزود: اکنون شاهد تردد خودروهایی با ارزش میلیاردی در سطح شهر هستیم و منطقی نیست که شعار اقتصاد مقاومتی سر دهیم، اما در مقابل سرمایه کشور را هزینه واردات خودروهای گران قیمت کنیم.

وی ادامه داد: البته ممکن است خودرویی با همین قیمت به عنوان آمبولانس وارد کشور شده و در راستای خدمت رسانی در اختیار مردم قرار گیرد، از همین رو باید مشخص شود منظور از کالای لوکس چیست و رقم معیار بوده یا میزان نیاز.

وی اظهار داشت: در اقتصاد مقاومتی باید تا حد امکان مصرف کالاهای خارجی را کاهش داد، حتی باید تلاش شود که کالاهای ضروری را هم به مرور در داخل کشور تولید کرده و از خروج ارز تا حد ممکن پیشگیری کرد، از این رو باید در راستای تامین نیازها در داخل کشور گام برداشت.

وی همچنین پیشنهاد داد که کلمه تشریفات هم در کنار کالاهای لوکس در لیست کالاهای ممنوعه وارداتی قرار گیرد و واردات کالاهای خارجی که جنبه لوکس و تشریفاتی دارند را از لیست واردات کشور حذف کنیم و با حمایت از تولید داخلی در مسیر تولید آنها حرکت کنیم.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس همچنین در رابطه با صحبتهای وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید دید که منظور وزیر از کالاهای لوکس چه بوده و تا زمانی که این موضوع شفاف نشود نمی توان اظهار نظری در مورد آن داشت.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000