سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشمی نخل ابراهیمی:

بانک اطلاعات تنها راه شناسایی یارانه‌بگیران نیست/ دولت از روش‌های ترکیبی استفاده کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه برای شناسایی درآمد خانوارها تنها نمی توان به بانک اطلاعات اکتفا کرد، تصریح کرد: بسیاری از افراد در جامعه سرمایه های کلان دارند که سعی می کنند دارایی های خود را برای فرار مالیاتی و سایر موارد بپوشانند.
سه‌شنبه 13 اسفند 1392 ساعت 11:32
بانک اطلاعات تنها راه شناسایی یارانه‌بگیران نیست/ دولت از روش‌های ترکیبی استفاده کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه برای شناسایی درآمد خانوارها تنها نمی توان به بانک اطلاعات اکتفا کرد، تصریح کرد: بسیاری از افراد در جامعه سرمایه های کلان دارند که سعی می کنند دارایی های خود را برای فرار مالیاتی و سایر موارد بپوشانند. http://cdn.icana.ir/d/019/58687.jpg بانک,اطلاعات,تنها,راه,شناسایی,یارانه‌بگیران,نیست/,دولت,از,روش‌های,ترکیبی,استفاده,کند Icana

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه نحوه شناسایی یارانه بگیران در کمیته های تخصصی در مجلس مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: البته دولت ابتدا باید روش های مورد نظر خود را اعلام کند سپس مجلس نقاط ضعف و قوت بانک های اطلاعات را بررسی کند.

نماینده مردم میناب، رودان، جاسک، سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای شناسایی درآمد خانوارها تنها نمی توان به بانک اطلاعات اکتفا کرد، تصریح کرد: بسیاری از افراد در جامعه سرمایه های کلان دارند که سعی می کنند دارایی های خود را برای  فرار مالیاتی و سایر موارد بپوشانند.

وی ادامه داد: دولت می تواند علاوه بر بانک اطلاعات از روش های اطلاعات محلی نیز به صورت محرمانه استفاده کند؛ البته کسب اطلاعات محلی یک امر مشکل است اما امکان آن وجود دارد.

این نماینده مردم درباره فرم های خود اظهاری برای شناسایی یارانه بگیران نیز گفت: اطلاعاتی که از طرف سرپرستان خانوار در این فرم ها درج می شود باید به صورت کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد؛ به دلیل اینکه ممکن است برخی از افراد اطلاعات دقیق خود را در این فرم ها درج نکنند که این موضوع قابل شناسایی است.

هاشمی‌نخل‌ابراهیمی ادامه داد: گروهی نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام نمی کنند و از دریافت یارانه نقدی انصراف می دهند؛ عده ای نیز دهک های پایین هستند که تحت پوشش نهادهای حمایتی قرار دارند و مشمول یارانه نقدی می شوند.

وی با بیان اینکه عده ای نیز از کارمندان دولت هستند که اطلاعات آنها موجود است، تصریح کرد: اما اطلاعات برخی از خانوارهایی که وجود ندارد را می توان از طریق بانک های اطلاعاتی و تحقیقات محلی آمار آنها را به دست آورد.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس افزود: بر اساس روش های مذکور اطلاعات خانوار تا حدی قابل شناسایی است و می توانیم خطا ها را به روشی بپوشانیم.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه  برای شناسایی یارانه بگیران به جای استفاده از روش های محدود باید از روش های ترکیبی استفاده کرد، گفت: سیستم باید انعطاف پذیر باشد تا امکان تغییر اطلاعات جدید خانوارها وجود داشته باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000