سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مروی:

صدور گاز توسط ترکیه به جای دیگری،در قراردادها لحاظ شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اخباری در مورد احتمال خرید گاز مازاد بر نیاز توسط ترکیه از ایران، گفت: اگر هدف ترکیه این باشد که گاز ایران را با قیمت کمتر بخرد و آن را با قیمت بالاتر بفروشد، این موضوع باید به صورت رسمی اعلام شود.
سه‌شنبه 13 اسفند 1392 ساعت 11:39
صدور گاز توسط ترکیه به جای دیگری،در قراردادها لحاظ شود عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اخباری در مورد احتمال خرید گاز مازاد بر نیاز توسط ترکیه از ایران، گفت: اگر هدف ترکیه این باشد که گاز ایران را با قیمت کمتر بخرد و آن را با قیمت بالاتر بفروشد، این موضوع باید به صورت رسمی اعلام شود. http://cdn.icana.ir/d/019/52658.jpg صدور,گاز,توسط,ترکیه,به,جای,دیگری،در,قراردادها,لحاظ,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛علی مروی،نماینده مردم نیشابور و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در واکنش به اخبار جدید منتشر شده در مورد احتمال افزایش واردات گاز ترکیه از ایران به میزان دو برابر مازاد نیاز این کشور در ازای کاهش قیمت گاز صادراتی ایران به ترکیه گفت: اگر بنا باشد ترکیه گاز را از ما بخرد و به جای دیگری بفروشد، این موضوع باید در عرف یا به صورت رسمی در قراردادها مطرح شود.

مروی ادامه داد: ممکن است این موضوع یعنی افزایش صادرات گاز ایران به ترکیه با موافقت طرف ایرانی و با هدف صادرات به خارج از مرزهای ترکیه انجام شده باشد اما در حال حاضر قراردادی بسته نشده است و باید منتظر انتشار جزییات بیشتر باشیم.
 
وی همچنین در پاسخ به این سوال که آخرین وضعیت شکایت ترکیه از ایران در مورد قیمت بالا و قطعی گاز صادراتی ایران به ترکیه در مقاطع مختلف، به دادگاه لاهه چیست، گفت: در خبرها هم آمده است که دیوان بین‌المللی قضایی نظر خود را در این مورد اتخاذ کرده است و به زودی آن را منتشر خواهد کرد.
 
مروی با بیان اینکه این شکایت در سال گذشته میلادی در واکنش به کاهش فشار گاز صادراتی ایران به ترکیه صورت گرفته است، گفت: در همان زمان کمیسیون انرژی از وزارت نفت و شرکت ملی گاز توضیحاتی خواست و شرکت ملی گاز تاکید کرد که این شرکت تمام تلاش خود را خواهد کرد و استدلال‌هایی برای جلوگیری از محکومیت ایران ارائه خواهد داد.
 
نایب رییس انرژی مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه شکایت ترکیه از ایران بیشتر از ناشی از تحریک‌های خارجی و به دلیل مساله تحریم ایران است،گفت:ما منتظریم تا جزییات بیشتری در مورد استدلال‌های شرکت گاز در این خصوص منتشر شود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد که ایران در ماجرای پرونده شکایت ترکیه درخصوص صادرات گاز و همچنین در قراردادهای آینده متحمل ضرر و خسارت نشود. /
پایان پیام
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000