سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

اقتصادمقاومتی؛ راهکارها و چالش‌ها

سرویس اقتصادی
اقتصاد مقاومتی، مجموعه اقدامات و تمهیداتی است که در عرصه‌ کشور برای مقابله با فشارهای اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی در سطح بین ‌المللی انجام می گیرد. هدف اقتصاد مقاومتی، خنثی سا‌زی تحریم‌ها و فشارهای دشمنان و تبدیل تهدیدها به رشد و توسعه اقتصادی است.
سه‌شنبه 13 اسفند 1392 ساعت 08:01
اقتصادمقاومتی؛ راهکارها و چالش‌ها اقتصاد مقاومتی، مجموعه اقدامات و تمهیداتی است که در عرصه‌ کشور برای مقابله با فشارهای اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی در سطح بین ‌المللی انجام می گیرد. هدف اقتصاد مقاومتی، خنثی سا‌زی تحریم‌ها و فشارهای دشمنان و تبدیل تهدیدها به رشد و توسعه اقتصادی است. http://cdn.icana.ir/d/019/44808.jpg اقتصادمقاومتی؛,راهکارها,و,چالش‌ها Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه اقتصادی؛ درشرایط کنونی جهان و با وجود فشارها و تحریم ‌های کشورهای غربی، راهکارها و مدلهای متعدد اقتصادی برای نیل به توسعه و رشد مطرح می شود، تا بتوان اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشید. اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که در شرایط تحریم‌ها و تهدیدها برای پیشبرد کشور به سوی اهداف توسعه اقتصادی اعمال می شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در تاریخ 30 بهمن ماه 1392 با ابلاغ سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» بر اساس بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، تأکید کردند: پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی، عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد، همچنین اقتصاد مقاومتی خواهد توانست در بحران‌های رو به افزایش جهانی، الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در تحقق حماسه اقتصادی فراهم کند. 

 خبرگزاری خانه ملت در سلسله گفت وگو ها و گزارش های خبری به موضوع اقتصاد مقاومتی پرداخته است. 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000