هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نکو :

شیوه پرداخت غیر نقدی یارانه منجر به شکست خواهد شد

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:اگر دولت در پرداخت یارانه غیر نقدی بتواند مطابق سلیقه افراد جامعه کالاهای درخواستی را از تولیدات داخلی تأمین کند شیوه بسیار خوبی است ولی با توجه به اینکه این مهم اتفاق نخواهد افتاد به همین جهت شیوه پرداخت یارانه غیر نقدی منجر به شکست خواهد شد.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 ساعت 09:36
شیوه پرداخت غیر نقدی یارانه منجر به شکست خواهد شد عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:اگر دولت در پرداخت یارانه غیر نقدی بتواند مطابق سلیقه افراد جامعه کالاهای درخواستی را از تولیدات داخلی تأمین کند شیوه بسیار خوبی است ولی با توجه به اینکه این مهم اتفاق نخواهد افتاد به همین جهت شیوه پرداخت یارانه غیر نقدی منجر به شکست خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/57607.jpg شیوه,پرداخت,غیر,نقدی,یارانه,منجر,به,شکست,خواهد,شد Icana

ابراهیم نکو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،در پاسخ به این سوال که آیا پرداخت غیر نقدی یارانه ها باعث کاهش نرخ تورم می شود؟ گفت: یکی از عواملی که در گذشته تا به امروز بر افزایش نرخ تورم تأثیر گذار بوده پرداخت یارانه به شیوه نقدی است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی،با تأکید بر اینکه پرداخت یارانه نقدی در جامعه  متداول شده است ،تصریح کرد: مردم در این مدت زمان به این شیوه عادت پیدا کرده اند به طوری که مبلغی به عنوان یارانه نقدی دریافت کرده و متناسب به سلیقه خود این مبلغ را برای خرید و مصرف روزانه  هزینه می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: با توجه به عادت مردم چنانچه بخواهیم شیوه پرداخت یارانه غیر نقدی را به مردم تحمیل کرد و امتیازی را جایگزین امتیاز دیگری کنیم شک و شبهه ایجاد خواهد شد.

نکو، افزود: درپرداخت یارانه غیرنقدی باید آسیب شناسی جدی و مدونی از سوی مسئولان ذی ربط صورت گیرد تا مانند پرداخت بن کالا به مردم به جای سوددهی، آسیب زا نباشد.

وی، با بیان اینکه در پرداخت یارانه غیر نقدی ایرادات اساسی وجود دارد،ادامه داد: ساکنان مناطق روستایی و محروم کشور با صرفه جویی مطلوب در مصرف آب و برق و گاز آن، مبلغ باقی مانده از صرفه جویی را برای خرید سایر مایحتاج خود استفاده می کنند به همین جهت اگر یارانه به صورت غیر نقدی پرداخت شود رضایت مندی در این مناطق به حداقل می رسد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: اگر پرداخت یارانه غیر نقدی به صورت کالای مصرفی و خوراکی باشد به علت عدم تطابق با سلیقه‌ افراد جامعه میزان رضایت مندی روستاییان و مناطق محروم و همچنین شهر نشینان بسیار کاهش پیدا می کند و احتمال افزایش مصرف آب و برق و گاز از سوی روستانشینان بسیار زیاد است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، اظهار داشت: نکته قابل توجه دیگر این است که این یارانه غیر نقدی به صورت کالای مصرفی از طریق چه مراکزی توزیع خواهد شد؟آیا مراکز توزیع کالا به حدکافی خواهد بود که افراد جامعه در مدت زمان کوتاهی کالای مورد نیاز خود را دریافت کنند؟آیا کالایی که توزیع می شود مانند برنج از محصولات داخلی خواهد بود یا محصولات خارجی؟ و چنانچه از محصولات خارجی باشد بی شک حمایت از تولیدات ملی دیگر معنایی در جامعه ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:اگر دولت در پرداخت یارانه غیر نقدی بتواند مطابق سلیقه افراد جامعه کالاهای درخواستی را  از تولیدات داخلی تأمین کند شیوه بسیار خوبی است اما به علت اینکه این مهم اتفاق نخواهد افتاد شیوه پرداخت یارانه غیر نقدی منجر به شکست خواهد شد.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000