سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

داعش؛ پیش‌کش آل‌سعود برای حفظ بقای صهیونیست‌ها/سودای غرب و اعراب مرتجع برای تجزیه عراق

سرویس بین الملل
نیروهای داعش به مدد کمک‌های مادی ومعنوی رژیم آل‌سعود در ماه‌های اخیر علاوه بر آموزش‌های نظامی وچریکی حرفه‌ای به مدرن‌ترین و ویرانگرترین تسلیحات نظامی مجهزشده و به واسطه این امکانات نقش آفرینی گسترده‌ای در سوریه و عراق داشته اند.
جمعه 16 اسفند 1392 ساعت 10:05
داعش؛ پیش‌کش آل‌سعود برای حفظ بقای صهیونیست‌ها/سودای غرب و اعراب مرتجع برای تجزیه عراق نیروهای داعش به مدد کمک‌های مادی ومعنوی رژیم آل‌سعود در ماه‌های اخیر علاوه بر آموزش‌های نظامی وچریکی حرفه‌ای به مدرن‌ترین و ویرانگرترین تسلیحات نظامی مجهزشده و به واسطه این امکانات نقش آفرینی گسترده‌ای در سوریه و عراق داشته اند. http://cdn.icana.ir/d/019/63173.jpg داعش؛,پیش‌کش,آل‌سعود,برای,حفظ,بقای,صهیونیست‌ها/سودای,غرب,و,اعراب,مرتجع,برای,تجزیه,عراق Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ گروه بین‌الملل؛ مصطفی انصافی؛ گروهک تروریستی داعش ( دولت اسلامی عراق و شام) در سال‌های نخستین تجاوز آمریکا به عراق برای براندازی نظام صدام در استان الانبار عراق که منطقه‌ای مرزی میان عراق و عربستان است تشکیل و در سال 2004 عملاً سرکردگی القاعده را پذیرفت و زیرشاخه این گروه تروریستی در عراق شد.

نیروهای داعش به مدد کمک‌های مادی ومعنوی رژیم آل‌سعود در ماه‌های اخیر علاوه بر آموزش‌های نظامی وچریکی حرفه‌ای به مدرن‌ترین و ویرانگرترین تسلیحات نظامی مجهزشده و به واسطه این امکانات نقش آفرینی گسترده‌ای در سوریه و عراق داشته اند و در برخی مواقع از جبهه النصره که زیرشاخه القاعده در خاک سوریه محسوب می‌شود پیشی گرفته اند.

رهبران داعش در چند ماه اخیر علاوه بر فعالیت در سوریه٬ تحرکات خود در خاک عراق را نیز افزایش داده و طی مجموعه اقداماتی همچون ضرب سکه وچاپ اسکناس به نام داعش٬ تدوین قوانین عجیب وقریب٬ توزیع نان وغذا میان ساکنان استان الانبار و تشکیل کلاس‌های قرآن و برپایی نماز جماعت قصد دارند تا زمینه را برای محبوبیت خود در سرزمین عراق وهمچنین مورد شناسایی قرار گرفتن از سوی دیگر بازیگران را فراهم کنند.

 

هدف داعش توطئه برای تجزیه عراق است

سید‌حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با تاکید بر نقش آمریکا در تشکیل و توسعه گروهک تروریستی داعش٬ گفت: یکی از برنامه‌های اصلی دولت آمریکا در سال‌های اخیر ایجاد اختلافات مذهبی در جهان اسلام به منظور صف‌کشی مسلمانان در مقابل یکدیگر است.

نماینده مردم ورامین٬ قرچک٬ پیشوا و جوادآباد در مجلس شورای اسلامی٬ افزود: در کشور عراق ده‌ها سال است که اهل سنت وشیعیان به آرامی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند ولی با رسوخ و گسترش فعالیت‌های داعش زمینه برای ایجاد نبردهای مذهبی در حال فراهم شدن است.

وی با بیان اینکه وحدت جهان اسلام کابوس بزرگ غرب است٬ ادامه داد: وقتی عناصر و زیرشاخه‌های القاعده در سوریه به نتیجه نرسیدند عرصه فعالیت خود را بر عراق متمرکز کردند چرا که هدف اصلی آنها نه تاسیس یک دولت بلکه صرفاً ایجاد آشوب و اغتشاش در جهان اسلام است.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد: هدف داعش در عراق تجزیه و از هم فروپاشی دولت عراق است که البته در ماه‌های اخیر با حمایت‌های آل‌سعود دامنه فعالیت‌های خود را گسترش داده است.

 

عربستان با ایجاد داعش بزرگترین لطف را در حق صهیونیست‌ها کرد

مجتبی رحماندوست رئیس فراکسیون فلسطین و مقاومت با بیان اینکه رژیم صهیونیستی بقای خود را مدیون گرایشات افراطی سعودی‌ها است٬ گفت: در سال‌های اخیر و پس از جنگ‌های 22 33٬ و 8 روزه رژیم صهیونیستی با جبهه مقاومت در غزه ولبنان٬ این رژیم جعلی تاب وتوان گذشته را از دست داد.

نماینده مردم تهران٬ ری٬ اسلامشهر وشمیرانات در مجلس شورای اسلامی٬ افزود: رژیم آل‌سعود با تشکیل و حمایت از گروهک‌های تروریستی و ضد اسلامی همچون داعش و النصره و القاعده برای تجدید قوا٬ فضای تنفسی مورد نیاز را برای صهیونیست‌ها به وجود آورد.

وی با تاکید بر اینکه گروه‌های افراطی وتکفیری انرژی جهان اسلام را مستهلک می‌کنند٬ ادامه داد: انرژی جهان اسلام باید معطوف به مبارزه با دشمن صهیونیستی شود ولی با فعالیت‌های تروریستی این نوع گروه‌ها مسلمانان با یکدیگر درگیر می‌شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: کشورهای مورد هدف گروهک داعش سوریه٬ عراق٬ ایران و حزب‌الله لبنان است چراکه این کشورها تا کنون در برابر رفتار ظالمانه و نژادپرستانه صهیونیست ها مقاومت کرده اند.

حجم خشونت‌های به کار گرفته شده از سوی گروهک موسوم به داعش در سوریه وهمچنین در عراق تا به حال حتی صدای رهبران گروهک تروریستی و افراطی القاعده را نیز درآورده؛ بمب‌گذاری‌های کور و بریدن سر و مثله کردن بدن مسلمانان حتی اهل سنت باعث شده که اختلافات نظرهای میان داعش و سران القاعده بالا گرفته و به جنگ با یکدیگر نیز روی آورده اند.

نیروهای داعش با حمایت‌های بی‌دریغ برخی از اعراب مرتجع و قدرت‌های غربی در تلاش برای ایجاد آشوب وناآرامی با هدف تجزیه عراق هستند چرا که آمریکا بعد از حمله به عراق نه تنها به منافع خود نرسید بلکه حتی حوزه نفوذ خود را نیز از دست داد و با به روی کار آمدن دولتی شیعی که در کنار کشورهای جبهه مقاومت قرار گرفت منافع خود رادر خطری جدی قلمداد کرد و امروزبا حربه‌ای به نام داعش که زیر نظر سعودی‌ها فعالیت می‌کند قصد انتقام گرفتن از ملت عراق را دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000