سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آلیا مطرح کرد:

تشریح جزییات بازدید از دو مرکز نگهداری از معلولان در مارلیک و شهریار

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، با یادآوری بازدید از دو مرکز نگهداری از معلولان در شهرستان‌های مارلیک و شهریار، گفت: در این بازدید مقرر شد امکانات مناسبی در اختیار معلولان و مددجویان قرار گیرد.
سه‌شنبه 13 اسفند 1392 ساعت 19:05
تشریح جزییات بازدید از دو مرکز نگهداری از معلولان در مارلیک و شهریار رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، با یادآوری بازدید از دو مرکز نگهداری از معلولان در شهرستان‌های مارلیک و شهریار، گفت: در این بازدید مقرر شد امکانات مناسبی در اختیار معلولان و مددجویان قرار گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/43026.jpg تشریح,جزییات,بازدید,از,دو,مرکز,نگهداری,از,معلولان,در,مارلیک,و,شهریار Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، از بازدید امروز(‌سه‌شنبه 13 اسفندماه)فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس از دو مرکز نگهداری از معلولان در شهرستان‌های شهریار و مارلیک خبر داد.

نماینده مردم، تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، در تشریح جزییات بازدید فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس از مراکز نگهداری معلولان در شهرستان‌های مارلیک و شهریار، گفت: در بازدید از مراکز نگهداری از معلولان  مشکلات این مراکز و مددجویان با حضور مسئولان بررسی شد.

وی با بیان اینکه مرکز نگهداری از معلولان مهراد به نگهداری معلولان یتیم اهتمام دارد، ادامه داد: معلولانی در این مرکز هستند به طور کامل مجهول الهویه بوده و نگهداری از آنان از هر جهت سخت و دشوار است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری مشکلاتی که در مرکز نگهداری از معلولان وجود دارد، تصریح کرد: کمبود امکانات، تجهیزات و ضعف حمایت از پرسنل این مراکز از جمله مشکلاتی بود که با حضور رئیس سازمان بهزیستی مورد بررسی قرار گرفت.

آلیا ادامه داد: با حضور رئیس سازمان بهزیستی، امام جمعه و فرماندار شهرستان مارلیک مقرر شد که با همکاری سازمان بهزیستی تجهیزات مورد نیاز و از همه مهم تر تامین مکان مناسب برای این مرکز هر چه سریع تر انجام شود.

وی با یادآوری بازدید فراکسیون متبوعش از مرکز معلولان در شهریار، گفت: مرکز بعدی که مورد بازدید قرار گرفت در شهریار قرار داشت که در این مرکز بیشتر عقب‌مانده‌های ذهنی از رده سنی 14 تا 70 سال نگهداری می‌شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه حضور در این مراکز وظیفه مسئولان و شهروندان است، تصریح کرد: مسئولان با حضور خود در این مراکز نشان می‌دهند که به معلولان توجه دارند.

وی با تاکید بر اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، گفت: وزارت بهداشت و درمان باید با همکاری سازمان بهزیستی تلاش کنند تا با اتخاذ تدابیری مناسب از تولد انسان‌های معلول پیشگیری شود.

آلیا با بیان اینکه نگهداری از معلولان هزینه بالایی دارد، افزود: پیشگیری مهم‌ترین شاخصه‌ای است که از معلولیت افراد جلوگیری می‌کند.

آلیا با بیان اینکه توزیع عادلانه ثروت و سرمایه باید در مراکز نگهداری از معلولان مدنظر دولت باشد، گفت: عدالت حکم می‌کند توزیع امکانات و ثروت در تمامی مراکز نگهداری از معلولان در سراسر کشور مناسب باشد.

وی بازدید از مراکز نگهداری از معلولان را از یک سو باعث دلگرمی معلولان و از سوی دیگر به توزیع عادلانه امکانات و همچنین اتخاذ تدابیر مناسب برای پیشگیری از وقوع معلولیت خواند.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، با یادآوری اصلاح قانون جامع حمایت از حقوق معلولان که این روزها در مجلس در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: بازدید از مراکز نگهداری از معلولان موجب می‌شود نمایندگان در حین اصلاح قانون مذکور با نگاه واقع‌بینانه تری به این دسته از شهروندان نگریسته و قوانین مناسبی را نیز در این باره تصویب کنند.

گفتنی است؛ در این بازدید رئیس سازمان بهزیستی کل کشور، مجتبی رحماندوست نماینده مردم تهران در مجلس، رئیس بهزیستی شهرستان های مارلیک وشهریار و همچنین فرماندار آن نیز حضور داشتند./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000