سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پاپی زاده بالگان مطرح کرد:

دلایل گرانی تخم مرغ/ افزایش 30 درصدی هزینه مرغداران

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مرغ داران اکنون مجبورند که مایحتاج خود را با نرخ ارز آزاد وارد کنند و همین مساله باعث افزایش 30 درصدی هزینه آنها شده است.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 ساعت 09:30
دلایل گرانی تخم مرغ/ افزایش 30 درصدی هزینه مرغداران سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مرغ داران اکنون مجبورند که مایحتاج خود را با نرخ ارز آزاد وارد کنند و همین مساله باعث افزایش 30 درصدی هزینه آنها شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/44783.jpg دلایل,گرانی,تخم,مرغ/,افزایش,30,درصدی,هزینه,مرغداران Icana

عباس پاپی زاده بالگان در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: افزایش نرخ تخم مرغ دلایل بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به حمایت ضعیف دولت از صنعت طیور و واردات کنجاله سویا با ارز آزاد اشاره کرد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی افزود: کنجاله سویا و خوراک مرغ در گذشته با ارز مبادله ای وارد می شد ، اما متاسفانه از چندی پیش مرغ داران مجبور به تهیه خوراک طیور با ارز آزاد شدند که این موضوع باعث افزایش 30 درصدی هزینه مرغداران شده و طبیعی است که موج این گرانی به محصول نهایی که مرغ و تخم مرغ است منتقل شود.

وی بیان داشت: با این شرایط انتظار از دولت این است که چارچوب منظمی برای مرغ داران ترتیب دهد، چرا که اکنون مرغ داران مایحتاج خود را در برخی موارد با ارز مبادله ای و برخی مواقع با نرخ آزاد وارد می کنند و این موضوع باعث سر در گمی فعالین بخش شده است.

وی همچنین با انتقاد از اینکه نرخگذاری برای مرغ و تخم مرغ آزاد اعلام نمی شود تصریح کرد: اگر نرخ گذاری این محصولات آزاد شود قاعدتا رقابت شکل خواهد گرفت، البته در کنار آن باید نوع ارز تخصیص یافته به صنعت طیور هم مشخص شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس همچنین در رابطه با میزان تولید تخم مرغ و دلایل کمبود آن در سبد های کالا گفت: ما از لحاظ تامین تخم مرغ نباید کمبودی داشته باشیم چراکه در زمینه تولید آن تقریبا خودکفا هستیم، اما در رابطه با دلایل نبود این محصول در سبد کالا اطلاعی ندارم.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000