سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سبحانی نیا خبر داد؛

قول مساعد مقامات هندی برای پرداخت بدهی‌‌های نفتی ایران

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، از قول مساعد مقامات هندی برای پرداخت بدهی‌های نفتی بلوکه شده ایران در این کشور خبر داد.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 ساعت 12:59
قول مساعد مقامات هندی برای پرداخت بدهی‌‌های نفتی ایران عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، از قول مساعد مقامات هندی برای پرداخت بدهی‌های نفتی بلوکه شده ایران در این کشور خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/54667.jpg قول,مساعد,مقامات,هندی,برای,پرداخت,بدهی‌‌های,نفتی,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛"حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا" نماینده مردم نیشابور و عضو هیئت‌رئیسه مجلس در تشریح سفر اخیر خود به کشور هند در همراهی با وزیر امور خارجه کشورمان، گفت:در این سفر بحث‌های مفیدی در زمینه روابط دوجانبه و مسائل و مشکلاتی که در روند توسعه همکاری‌ها وجود دارد، مانند مسائل اقتصادی، بانکی و تجاری و همکاری‌هایی که می‌تواند این مسائل را ترمیم کند مانند مسائل ترانزیتی، حمل و نقل و گمرکات و مسائل فی‌مابین در این حوزه‌ها مطرح و پیگیری شد.

وی ادامه داد: همچنین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله مسئله افغانستان و سوریه و تبیین سیاست‌ها و دیدگاه‌های جمهوری اسلامی در روند دست‌یابی به توافق ژنو و سیاست‌های کلی ما در حوزه هسته‌ای از دیگر محورهای مورد بحث با مقامات این کشور بود. 
 
سبحانی‌نیا با اشاره به وجود منابع مالی ایران در بانک‌های هند نیز اظهار داشت: از جمله مسائل دیگری که در این سفر پیگیری شد، مسائل بانکی و نقل و انتقال روان‌تر مبادلات تجاری و منابع مالی ایران در بانک‌های این کشور در قبال فروش نفت بود که طرف‌های هندی قول‌های مساعدی در تسهیل امور دادند که امیدواریم در آینده مسئولین ذی‌ربط اجرایی بتوانند آن‌ها را به فعلیت درآورند.
وی تصریح کرد: همچنین در مسائل پولی مقرر شد نشست‌های مشترکی بین مسئولین ذی‌ربط از جمله سیستم بانکی ما و مسئولین مربوطه در کشور هند انجام گیرد تا به راهکارهایی دست یابیم که بتواند این امر را تسهیل بخشد که قطعا این مهم می‌تواند در  مسائل تجاری، داد و ستد‌ها و سرمایه‌گذاری مشترک میان دو کشور کمک کند.   
سبحانی‌نیا در پایان از تشکیل کمیسیون مشترک میان دو کشور به منظور بررسی مسائل فی‌مابین خبر داد و گفت: مسائل کنسولی، مسائل دوجانبه و سیاسی، مسائل همکاری‌های آینده دو کشور در حوزه اقتصادی و بانکی در این کمیسیون مشترک به شکل جزئی‌تری  بررسی خواهد شد و ان‌شاءالله به جمع بندی مثبت خواهیم رسید./
پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000