سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی در مراسم سالگرد درگذشت چاوز:

ونزوئلا از سردمداران مبارزه با امپریالیسم است

سرویس بین الملل
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ونزوئلا یکی از سردمداران مبارزه علیه امپریالیسم در نیمکره غربی است و جمهوری اسلامی ایران بر حمایت از انقلاب مردم ونزوئلا و تقویت روابط دو کشور تاکید می‌کند.
چهارشنبه 14 اسفند 1392 ساعت 16:42
ونزوئلا از سردمداران مبارزه با امپریالیسم است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ونزوئلا یکی از سردمداران مبارزه علیه امپریالیسم در نیمکره غربی است و جمهوری اسلامی ایران بر حمایت از انقلاب مردم ونزوئلا و تقویت روابط دو کشور تاکید می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/58971.jpg ونزوئلا,از,سردمداران,مبارزه,با,امپریالیسم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاء‌الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی شامگاه سه‌شنبه در راس یک هیئت پارلمانی و به منظور حضور در مراسم نخستین سالگرد درگذشت هوگو چاوز، رئیس جمهور سابق ونزوئلا، وارد فرودگاه بین‌المللی کاراکاس شد.

وی هنگام ورود مورد استقبال ارتشبد ویلمر باررینتوس وزیر صنایع ونزوئلا و رئیس ونزوئلایی کمیسیون مشترک ایران و ونزوئلا، دیوخنوس آندراده رئیس گروه دوستی پارلمانی ونزوئلا و ایران، جول جببور رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی ونزوئلا و سلطانی سفیر کشورمان در ونزوئلا قرار گرفت.

علاءالدین بروجردی ضمن تشریح اهمیت ونزوئلا به عنوان یکی از سردمداران مبارزه علیه امپریالیسم در نیمکره غربی، بر سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از انقلاب مردم ونزوئلا و تقویت و تعمیق هرچه بیشتر روابط برادرانه دو کشور تاکید کرد و حضور هیئتی از کشورمان در مراسم گرامیداشت رئیس جمهور فقید ونزوئلا را تبلور اهتمام جمهوری اسلامی ایران به تداوم و گسترش روابط دو کشور برشمرد.

حمایت جمهوری اسلامی ایران از مبارزات ضدامپریالیستی ونزوئلا

ویلمر باررینتوس وزیر صنایع و رئیس ونزوئلایی کمیسیون مشترک دو کشور نیز ضمن خیرمقدم به بروجردی و هیئت همراه، حضور نمایندگان ایران در مراسم سالگرد درگذشت چاوز را افتخاری برای دولت و ملت ونزوئلا و بیانگر حمایت دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از مبارزات ضدامپریالیستی ونزوئلا و در چارچوب تلاش دو کشور جهت ممانعت از یکجانبه‌گرایی امپریالیستی ایالات متحده آمریکا عنوان کرد.

وی با اشاره به استانداردهای دوگانه ایالات متحده در موضوعات مختلف از جمله دموکراسی و حقوق بشر، کارشکنی آمریکا در سفر هیئت ایرانی به کوبا و ونزوئلا را تقبیح کرده و از بروجردی، به دلیل حضور در ونزوئلا علیرغم مشکل تراشی طرف آمریکایی تشکر کرد.

وزیر صنایع ونزوئلا همچنین تاکید کرد که حضور هیئت پارلمانی ایران در ونزوئلا برای مردم و دولت این کشور بسیار گرانبها و پرارزش است.

جول جببور رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی ونزوئلا نیز ضمن خوش آمدگویی به علاءالدین بروجردی و هیئت پارلمانی همراه، ونزوئلا و ایران را دو کشور دوست و برادر نامید که علیرغم هزاران کیلومتر فاصله جغرافیایی، از نظر اصول انقلابی و احساس برادری و همبستگی بسیار نزدیک هستند.

به گزارش تسنیم، علاءالدین بروجردی به همراه محمدصالح جوکار نماینده مردم یزد و سیدباقر حسینی نماینده زابل به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران برای حضور در مراسم نخستین سالگرد درگذشت هوگو چاوز به ونزوئلا سفر کرده‌اند و در ادامه نیز به کوبا سفر می‌کنند.

همچنین قرار است روسای جمهور بولیوی، نیکاراگوئه، آرژانتین، کوبا، گارسیا مشاور رئیس جمهور برزیل در امور بین‌الملل و هیئت‌های متعددی از آمریکای لاتین و حوزه کارائیب در مراسم نخستین سالگرد درگذشت هوگو چاوز به ونزوئلا شرکت کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000