هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دقایق پیش انجام شد؛

دکتر لاریجانی آفریقای جنوبی را به مقصد کنگو ترک کرد

سرویس سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سفر خود به آفریقای جنوبی، کیپ تاون را به مقصد برازآویل پایتخت کنگو ترک کرد.
جمعه 16 اسفند 1392 ساعت 23:01
دکتر لاریجانی آفریقای جنوبی را به مقصد کنگو ترک کرد رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان سفر خود به آفریقای جنوبی، کیپ تاون را به مقصد برازآویل پایتخت کنگو ترک کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/43155.jpg دکتر,لاریجانی,آفریقای,جنوبی,را,به,مقصد,کنگو,ترک,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکترعلی لاریجانی دقایقی پیش پس از پایان گفت و گو و رایزنی های پارلمانی وسیاسی با رئیس جمهور، رئیس مجلس ملی و رئیس شورای استانی و دیگر مقامات آفریقای جنوبی به منظور توسعه روابط  و مناسبات ایران با کشورهای قاره آفریقا دقایق پیش کیپ تاون مرکز قانونگذاری آفریقای جنوبی را به مقصد برازآویل پایتخت جمهوری کنگو ترک کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی درسفر خود به آفریقای جنوبی ضمن دیدارهای مختلف با مقامات این کشور از جمله جاکوب زوما رئیس جمهور، مکس سیسولو رئیس مجلس ملی و یوهانس ماهلانگو رئیس مجلس شورای ملی استانی بر ضرورت توسعه مناسبات و همکاری های پارلمانی ، اقتصادی و سیاسی تهران – پرتوریا تاکید کرد.

مقامات آفریقای جنوبی نیز دراین دیدارها با اشاره به ظرفیت بی شمارهمکاری های جمهوری اسلامی ایران و آفریقای جنوبی تاکید کردند که گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی آفریقای جنوبی با جمهوری اسلامی ایران دردستور کار قرار گرفته است.

لاریجانی دراین سفرهمچنین شب گذشته با حضور در مسجد القدس بزرگترین مسجد مسلمانان کیپ تاون ضمن اقامه نمازمغرب درآن مسجد وگفت وگو با نمازگزاران برضرورت وحدت وهمدلی میان مسلمانان به منظورخنثی سازی توطئه دشمنان و شیطنت های آنها تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی سپس با حضور در حسینیه اهل البیت کیپ تاون که مرکز اصلی تجمع شیعیان این کشور به شمار می رود، با شرکت درمراسم دعای کمیل با شیعیان این استان آفریقای جنوبی به گفت و گو پرداخت و از نزدیک بامسائل آنها آشنا شد./

پایان پیام

  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000