سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عبدی:

نظارت بر فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مغفول مانده است/ پراکندگی قانونی در فعالیت NGOها

سرویس اجتماعی
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از اینکه در نحوه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد پراکندگی قانونی وجود دارد، گفت: طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد درتلاش است اهداف و فعالیت این سازمان‌ها را قانونمند کرده و چارچوبی مشخص برای آنها تعریف کند.
شنبه 17 اسفند 1392 ساعت 11:11
نظارت بر فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مغفول مانده است/ پراکندگی قانونی در فعالیت NGOها سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از اینکه در نحوه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد پراکندگی قانونی وجود دارد، گفت: طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد درتلاش است اهداف و فعالیت این سازمان‌ها را قانونمند کرده و چارچوبی مشخص برای آنها تعریف کند. http://cdn.icana.ir/d/019/55069.jpg نظارت,بر,فعالیت,سازمان‌های,مردم,نهاد,مغفول,مانده,است/,پراکندگی,قانونی,در,فعالیت,NGOها Icana

ایرج عبدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری بررسی طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در کارگروه موارد خاص کمیسیون اجتماعی مجلس، افزود: امروزه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در کشور در موضوعات مختلف صورت می‌گیرد که برای سامان‌ دادن به اقدامات این نهادها لازم است نظارتی بر آنها انجام شود.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ به طور حتم در راستای تأسیس سازمان‌های مردم نهاد نیاز به هماهنگی بین این سازمان در سطح کشور وجود دارد بنابراین طرح ارایه شده به کمیسیون اجتماعی در جهت استقرار تشکیل اتاق سازمان‌های مردم نهاد و امکان کنترل و نظارت بر آنهاست.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با بیان اینکه طی چندسال اخیر نظارت بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد مغفول مانده است، تصریح کرد: مردم در موضوعات و رشته‌های مختلف خواهان فعالیت در نهادهایی غیر از سازمان‌های دولتی هستند تا وظیفه خود را نسبت به مسایل اجتماعی انجام دهند بنابراین لازم است تا با کنترل بر این سازمان‌ها فعالیت مردم نیز سامان‌یافته باشد.

عبدی با بیان اینکه اکنون در نحوه فعالیت سازمان‌های مردم نهاد پراکندگی قانونی وجود دارد که همین امر نحوه نظارت را با مشکل مواجه کرده است، تاکید کرد: به طور حتم اگر طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد قانونی شود اهداف و فعالیت این سازمان‌ها نیز قانونمند شده و چارچوبی مشخص برای این نهادها تعریف می‌شود بدین ترتیب نحوه عضویت، فعالیت و شیوه ارتباطات آنها با وزارت‌خانه‌های مختلف نیز مشخص می‌شود.

وی درباره تعامل دولت و مجلس برای تدوین این طرح، گفت: ما از وزیر کشور و همکارانشان دعوت کرده‌ایم تا نقطه‌نظرات خود را برای تدوین درست این طرح اعلام کند و از طرفی دولت می‌تواند اگر لایحه‌ای در این زمینه دارد،‌ به مجلس ارایه کند.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس نهم،‌ ادامه داد: در حال حاضر طرح یادشده در کارگروه موارد خاص کمیسیون اجتماعی در دست بررسی است و به نظر می‌رسد اوایل سال 93 در این کمیسیون مورد بررسی قرار گیرد، بدون‌شک در زمان بررسی این طرح از کارشناسان دولت نیز برای رسیدگی به آن استفاده خواهیم کرد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی،‌ گفت: طرح ناظر بر تأسیس و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد طرح مسکوت مانده مجلس هشتم است که به دلیل حجم بالای کار کمیسیون، زمان بررسی آن فرا نرسید بنابراین در این دوره مجلس سعی داریم با به روز کردن این طرح، آن را به نتیجه برسانیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000