هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صرامی فروشانی مطرح کرد:

سیاست های بدون چارچوب مسکن؛آزادی عمل بیشتر دلالان/ بازار رهن ثانویه راهکاری موقت

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ناتوانی بانکها در تامین مسکن پایدار، گفت: ایجاد بازار رهن ثانویه مسکن برای حل مشکلات این بخش در دراز مدت پاسخگو نیست و چنین اظهارات بدون چارچوب و اساسنامه مشخص، به جای متقاضیان واقعی دست دلالان و واسطه ها را بازتر می کند.
شنبه 17 اسفند 1392 ساعت 11:23
سیاست های بدون چارچوب مسکن؛آزادی عمل بیشتر دلالان/ بازار رهن ثانویه راهکاری موقت عضوکمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ناتوانی بانکها در تامین مسکن پایدار، گفت: ایجاد بازار رهن ثانویه مسکن برای حل مشکلات این بخش در دراز مدت پاسخگو نیست و چنین اظهارات بدون چارچوب و اساسنامه مشخص، به جای متقاضیان واقعی دست دلالان و واسطه ها را بازتر می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/58842.jpg سیاست,های,بدون,چارچوب,مسکن؛آزادی,عمل,بیشتر,دلالان/,بازار,رهن,ثانویه,راهکاری,موقت Icana

محسن صرامی فروشانی درگفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات اخیر وزیر راه و شهرسازی مبنی بر ایجاد بازار رهن ثانویه مسکن برای حل مشکلات این حوزه، گفت:شاید چنین سیاست هایی به صورت مقطعی،  پاسخگوی بخشی از نیاز متقاضیان مسکن باشد اما در دراز مدت جوابگو نخواهد بود و  این راهکار تاریخ مصرف کوتاهی دارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  معمولا تصمیماتی که در سطح سیاست های کلان و اثر گذار بر اقتصاد کشور گرفته می شود  با قوانین، سیاست ها و اسناد بالادستی نظام هماهنگ نیست، افزود: به علت این ناهماهنگی اکثر تصمیمات و سیاست هایی که انجام می شود در مرحله اجرا با موانع قانونی برخورد می کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه تصمیمات و سیاست گذاری‌های مسئولان در بخشهای مختلف اقتصادی شامل  کشاورزی، مسکن، نظام پولی و بانکی و صنعت باید منطبق  با قوانین، سیاست ها و اسناد بالادستی نظام باشد، تصریح کرد: در این صورت دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده امکان پذیر تر خواهد بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص کارشناسی بودن برنامه ها و طرح هایی که در حوزه مسکن این اواخر به گوش می رسد، با تاکید بر اینکه باید طرح ها و ایده هایی که اعلام می شود در قالب یک اساسنامه باشد،  گفت: اظهارات پراکنده و بیان ایده ها و طرح ها به صورت غیر منسجم  در هر حوزه ای از جمله مسکن قطعا دستخوش واسطه ها و بنگاه های خصوصی قرارخواهد گرفت.

صرامی فروشانی در خصوص تاثیرگذاری بازار رهن ثانویه بر بازار مسکن، با بیان اینکه افکار و سیاست های کلان در هر حوزه ای باید با رویکرد دراز مدت  انجام گیرد، افزود: اگر ابعاد مختلف یک   طرح بررسی و با زمانبندی مشخص و طولانی مدت ارائه شود، اثرگذاری مطلوبی خواهد داشت اما ثابت شده است که تمام اظهارنظرها در حوزه های مختلف اقتصادی از جمله مسکن، به علت بی توجهی به ابعاد مختلف، پس از مدتی دست دلالان و واسطه ها را بیشتر باز کرده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس درباره اینکه آیا سیستم پولی و بانکی کشور برای اجرای طرح ایجاد بازار رهن ثانویه مسکن ظرفیت دارد، گفت: ایجاد مسکن پایدار بر مسکن موقت اولویت دارد و برنامه ریزان و نظام بانکی باید در این راستا اقدام کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بانک ها می توانند با  سیاست گذاری  درست و برنامه ریزی مشخص و پرهیز از تزریق ناشیانه نقدینگی به جامعه  در راستای تامین مسکن پایدار برای متقاضیان این بخش اقدام کنند.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000