هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیمردانی:

سه قوه گام های موثری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته اند

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اراده قوای مقننه، مجریه و قضاییه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مطلوب بوده و گام های موثری از سوی سه قوه برای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برداشته شده است.
شنبه 17 اسفند 1392 ساعت 14:24
سه قوه گام های موثری برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برداشته اند عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اراده قوای مقننه، مجریه و قضاییه برای عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی مطلوب بوده و گام های موثری از سوی سه قوه برای اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی برداشته شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/43135.jpg سه,قوه,گام,های,موثری,برای,اجرای,سیاست,های,اقتصاد,مقاومتی,برداشته,اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛محسن علیمردانی افزود: برخورد با متخلفان در زمینه های مختلف براساس قانون ضرورتی اجتناب ناپذیر است و دستگاه قضایی باید با مفسدان اقتصادی قاطعانه و در کمترین زمان برخورد کند.

وی ادامه داد: نگرش شعاری به مسایل، از آسیب های جدی در عرصه سیاستگذاری بوده که امیدواریم با اتخاذ تدابیر لازم ازجمله نگرش علمی و کاهش سوء مدیریت ها، موضوع اقتصاد مقاومتی از گزند این آسیب در امان بماند و شاهد تحقق عینی آن در جامعه باشیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس حمایت از تولید داخلی را اولین گام برای تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: بانک ها در راستای اعطای تسهیلات به تولید کنندگان به وضع کلان اقتصادی کشور توجه نکرده و بیشتر درقالب واسطه گر نقش ایفا می کنند.

علیمردانی تاکید کرد: سودی که دلال ها از بازار تولید می برند به مراتب بیشتر از سودی است که عاید تولید کنندگان می شود و این امر مانع پویایی تولید داخلی و در نتیجه عقیم ماندن اقتصاد مقاومتی می شود.

وی افزود: واردات کالاهای غیرضروری از دیگر موانع نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی در جامعه است و این درصورتی است که واردات کالاها باید در خدمت افزایش میزان تولید و ارتقا سطح بهره وری باشد و مصرف گرایی و اسراف به حداقل ممکن کاهش یابد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000