هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اخوان بی طرف در نطق میان دستور:

ارز ماموریت مقامات داوطلبانه قطع شود

سرویس صحن
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: امیدوارم ارز ماموریت مقامات داوطلبانه قطع شود تا پیامی عملی از سوی مسئولان به مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی باشد.
یکشنبه 18 اسفند 1392 ساعت 11:37
ارز ماموریت مقامات داوطلبانه قطع شود عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: امیدوارم ارز ماموریت مقامات داوطلبانه قطع شود تا پیامی عملی از سوی مسئولان به مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/43040.jpg ارز,ماموریت,مقامات,داوطلبانه,قطع,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نیره اخوان بی‌طرف در نشست علنی امروز (یکشنبه 18 اسفند ) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری گفت: میلاد با سعادت زینب کبری (س) را به زنان مسلمان جهان به ویژه بانوان ایرانی تبریک می‌گویم و فرصت را مغتنم می‌شمارم که مراتب تشکر خود را از پرستاران سخت کوش وصبور اعلام نمایم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از وزارت بهداشت و درمان و معاونت راهبردی می‌خواهم تا قوانین و تسهیلات مصوب مربوط به پرستاران را هرچه سریعتر اجرایی نماید.همچنین آغاز دهه فاطمیه را به عموم مسلمانان تسلیت می‌گویم. حضرت زهرا (س) با شهادت خود مظلومیت معتقدین به اسلام ناب محمدی را بروز و ظهور دادند.

وی تصریح کرد: پیوند نسل جوان با این فرهنگ که فرهنگ شهادت است می‌تواند آنان را از آسیب پذیری و انحراف رهایی بخشد، صهیونیست مولود ناپاک استکبار جهانی و رژیم جعلی است، حضرت  امام (ره) فرمودند اسرائیل قده سرطانی است که باید از صحنه روزگار محو شود. ملت ایران اسلامی مثل همیشه پاسخ عملی خود را به یاوه  گویی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در روز 22 بهمن دادند و این پیام را به  آنان فهماندند که تا آخر ایستاده‌اند و خم به ابرو نمی‌آورند.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: امیدوارم وزارت خارجه این فضا را به خانم اشتون در تهران انعکاس دهند که تحریم کارساز نبوده است و باید تصمیم ملت ایران اسلامی شوند و در دیگر نقاط ایران هم مشاهده خواهند کرد که تحریم به عکس وابستگی ها را کم کرده است همچنین وزارت خارجه باید روحیه استکبارستیزی را همچون گذشته تقویت کند و پاسخ صریح و شفاف نظام جمهوری اسلامی ایران را نسبت به یاوه گویی‌های آمریکا و اسرائیل بیان کند.

اخوان بیان کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری پیشنهاد می‌کنم سه قوه راهکارهای عملی را بررسی نموده و به مردم گزارش دهند که چند درصد از تدابیر مقام معظم رهبری را عملیاتی کردند چون در سالهای قبل اتفاق خاصی رخ نداد و فقط به حرف و سمینار و همایش بسنده شد. یکی از راهکارها در کوتاه مدت آن است که سه قوه هزینه‌های خود را کم نموده و به مردم گزارش نمایند امیدوارم سه قوه و معاونت راهبردی بودجه‌های خارج از شمول را به صفر رسانند و ردیف‌های متمرکز را حذف کنند البته در جهت اقتصاد مقاومتی هنوز سفرهای داخل و خارج سه قوه ساماندهی نشده است و سفرهای غیر ضرروی ادامه دارد.

وی گفت: امیدوارم ارز ماموریت مقامات داوطلبانه قطع گردد تا پیامی عملی از سوی مسئولان به مردم در اجرای اقتصاد مقاومتی باشد نه در شعار و حرف. ما هنوز نسبت به صرفه جویی انرژی در مصرف برق در ساختمان‌های دولتی عاجزیم پس چگونه می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی را در کشور جاری و ساری کنیم در اقتصاد مقاومتی تولید باید محور باشد آنهم بر مبنای علم و دانش و فن آوری‌های جدید و از همه ظرفیت‌ها باید استفاده گردد تا زنجیره تولید در تولید نهایی ارزش افزوده را ارتقا دهد البته مصرف هم باید در خانوارها مدیریت شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی در مجلس نهم، تصریح کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی نوعی اقتصاد مقاومتی است چون عدالت و توزیع عادلانه مورد توجه قرار می‌گیرد و شکاف طبقاتی کم رنگ می‌شود.

وی تاکید کرد: وزارت نیرو تاکنون حقابه، حقابه داران را پرداخت نکرده است و مدیریت یکپارچه به یک افسانه تبدیل شده است در انتقال آب به استان همجوار باید این نکته را یادآور شوم که آب فقط برای شرب است و نباید صرف کشاورزی و صنعت گردد و برداشت آب از طریق خط دوم یک ردیف بی مفهوم است چرا که وقتی از دادن آب و حقابه داران عاجزیم چگونه می‌خواهید برداشت های جدید داشته باشید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی در مجلس شورای اسلامی، افزود: به حقابه داران هنوز خسارت نداده اید پس چه زمانی مصوبه شورای عالی آب در مورد پرداخت خسارت عملی می‌گردد ضمن اینکه حتی پرداخت بابت خشکسالی را هم اجرا نکرده‌اید چون مصوبه دولت قبل بابت خشکسالی 70 میلیارد تومان بود که به 50 میلیارد تومان تبدیل شد آنهم با تخصیص 60 درصد که برای یک استانی که بیش از نصف آن کویری است بسیار ناچیز است امیدوارم معاونت راهبردی این ظلم مضاعف را جبران کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000