هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

موافقت مجلس با دو فوریت اصلاح ساختار کمیسیون تلفیق

سرویس صحن
نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دو فوریت طرحی رأی دادند که در صورت تصویب ساختار کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اصلاح خواهد شد.
یکشنبه 18 اسفند 1392 ساعت 12:22
موافقت مجلس با دو فوریت اصلاح ساختار کمیسیون تلفیق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دو فوریت طرحی رأی دادند که در صورت تصویب ساختار کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اصلاح خواهد شد. http://cdn.icana.ir/d/019/55433.jpg موافقت,مجلس,با,دو,فوریت,اصلاح,ساختار,کمیسیون,تلفیق Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 18 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، با 152 رأی موافق، 32 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 211 نماینده حاضر با دو فوریت طرح اصلاح ساختار کمیسیون تلفیق بودجه موافقت کردند.

عبدالکریم حسین زاده به عنوان طراح این طرح گفت: هر چه نظام برنامه ریزی و بودجه ریزی با نیازهای اساسی جامعه نزدیک باشد درصد تحقق آن بالا خواهد رفت اما متأسفانه در نظام توسعه ای و برنامه های 5 ساله کشور درصد تحقق پذیری برنامه ها پایین آمده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس تأکید کرد:‌ برای بهبود نظام بودجه ریزی و برنامه ریزی نیازمند اصلاح ساختار کمیسیون تلفیق بودجه هستیم و باید چیدمان کمیسیون تلفیق مورد بازنگری و تغییر قرار بگیرد.

نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پس از پایان بررسی بودجه 93 جداول جدیدی به مجلس می آمد که شبهاتی را ایجاد کرد افزود:‌ با توجه به نزدیک شدن به فصل بررسی برنامه ششم لازم است تا ساختار کمیسیون تلفیق تغییر کند.

احمد توکلی در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: طرح های دو فوریتی طبق ماده 160 آیین نامه داخلی مجلس برای جلوگیری از خسارت و فوت فرصت در دستور کار قرار می گیرد از این رو با توجه به اینکه نزدیک ترین زمان برای بررسی بودجه 15 آذرماه سال آینده است نیازی به بررسی دو فوریتی این طرح نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه اصل اصلاح ساختار کمیسیون تلفیق را قبول دارم گفت: اگر این طرح به صورت دو فوریتی بررسی شود زمان برای بحث کارشناسی و گرفتن نظر مرکز پژوهش ها نخواهیم داشت.

در ادامه سیدمهدی موسوی نژاد در موافقت با دو فوریت این طرح گفت: بیش از یک سال و اندی است که  برخی طرح های یک فوریتی و عادی به مجلس ارائه شده است اما هنوز در دستور کار قرار نگرفته است از این رو اگر این طرح را به صورت دو فوریتی مطرح نکنیم تا پایان سال آینده نیز در دستور کار قرار نخواهد گرفت.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تغییر ساختار کمیسیون تلفیق را با توجه به نزدیک شدن به تنظیم برنامه ششم ضروری دانست و گفت: همه نمایندگان حق دخالت در برنامه ریزی و قوانینی که به رشد و تعالی کشور کمک می کند را دارد.

در ادامه جعفر قادری نیز به عنوان مخالف دو فوریت این طرح سخنرانی کرد و گفت: اگر موضوع بررسی برنامه و بودجه را از کمیسیون برنامه و بودجه بگیریم ادامه فعالیت این کمیسیون معنا ندارد از این رو باید این گونه طرح ها در ابتدای تشکیل مجلس بررسی شود.

مهرداد بائوج لاهوتی نیز به عنوان موافق دو فوریت این طرح گفت: با توجه به اینکه بررسی بودجه 93 تازه به پایان رسیده است و نمایندگان به ضعف های کمیسیون تلفیق پی برده اند لازم است که طرح اصلاح ساختار در شرایط فعلی بررسی شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: اینکه 29 نفر از کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس عضو کمیسیون تلفیق باشند و تنها 27 نفر از سایر کمیسیون های مجلس بتوانند عضو این کمیسیون شوند عادلانه نیست./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000