آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جوابیه سازمان انرژی اتمی به خبر نماینده مردم مبارکه در مجلس:

نام کشور صادر کننده گوشت تاثیری در فرایند آزمایشگاهی ندارد

سرویس اقتصادی
سخنگوی سازمان انر‍ژی اتمی، گفت:ذکر، عدم ذکر، اطلاع یا بی اطلاعی سازمان از کشور مبدا هیچ تاثیری در فرایند بررسی‌های فنی و آزمایشگاهی انجام شده توسط سازمان ندارد و نمونه گوشت وارداتی که در شهریورماه سال جاری، بدون ذکر کشور مبدا در این سازمان بررسی شده فاقد آلودگی پرتوی بوده است.
یکشنبه 18 اسفند 1392 ساعت 13:42
نام کشور صادر کننده گوشت تاثیری در فرایند آزمایشگاهی ندارد سخنگوی سازمان انر‍ژی اتمی، گفت:ذکر، عدم ذکر، اطلاع یا بی اطلاعی سازمان از کشور مبدا هیچ تاثیری در فرایند بررسی‌های فنی و آزمایشگاهی انجام شده توسط سازمان ندارد و نمونه گوشت وارداتی که در شهریورماه سال جاری، بدون ذکر کشور مبدا در این سازمان بررسی شده فاقد آلودگی پرتوی بوده است. http://cdn.icana.ir/d/019/61843.jpg نام,کشور,صادر,کننده,گوشت,تاثیری,در,فرایند,آزمایشگاهی,ندارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،سخنگوی سازمان انرژی اتمی در واکنش به انتشار خبری مورخ 14/12/92  تحت عنوان( واکنش به اظهارات سازمان انرژی اتمی درباره گوشت های آلوده به رادیو اکتیو) جوابیه ای منتشر کرد که به شرح زیر است.

 در خبر واکنش به اظهارات سازمان انرژی اتمی درباره گوشت های آلوده به رادیو اکتیو به نقل از نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار شده است:

(علت بی اطلاعی این سازمان از واردات گوشت اوکراین عدم ذکر کشور مبدا در نمونه گوشت ارسالی از سازمان دامپزشکی کشور برای انجام آزمایش است)

در تصحیح این خبر نادرست و اظهارات فوق و با استفاده از متن مصاحبه مورخ 28/11/92 اینجانب به آگاهی می‌رساند:

1. ذکر، عدم ذکر، اطلاع یا بی اطلاعی سازمان از کشور مبدا هیچ تاثیری در فرایند بررسی‌های فنی و آزمایشگاهی انجام شده توسط سازمان ندارد.

2. نمونه گوشت وارداتی که در شهریورماه سال جاری، بدون ذکر کشور مبدا، در این سازمان، بررسی شده فاقد آلودگی پرتوی بوده است.

3. این سازمان هرچند وظیفه ندارد همه اقلام و محصولات غذایی وارداتی را بازرسی نماید اما برحسب وظیفه و به منظور اطمینان از سلامت جامعه به طور مستمر نمونه اقلام به ویژه مواد غذایی را به صورت تصادفی و یا پس از استعلام، مورد آزمایش قرار داده و اعلام نتیجه می‌نماید.

4. این سازمان آمادگی خود را برای بررسی هرگونه نمونه که مشکوک به آلودگی پرتوی باشد، به عنوان مسئول سلامت پرتوی جامعه، اعلام نموده و از نظرات ارشادی سازنده استقبال می‌نماید.

مقتضی است به منظور رفع نگرانی مردم شریف کشورمان نسبت به درج مطالب فوق و اصلاح خبر قبلی اقدام فرمایید.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000