شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پذیرش دانشجو در دانشگاه ایرانیان مطابق قانون کلاهبرداری محسوب می شود؛

تخلفات دانشگاه ایرانیان; از دوبی تا تهران

سرویس دیگر رسانه‌ها
اگر دانشگاه ایرانیان- با توجه به این که مجوز قطعی ندارند- دانشجو بپذیرند مطابق قانون مصوب سال 72 مجلس کلاهبردار معرفی و شناخته خواهند شد
یکشنبه 18 اسفند 1392 ساعت 14:00
تخلفات دانشگاه ایرانیان; از دوبی تا تهران اگر دانشگاه ایرانیان- با توجه به این که مجوز قطعی ندارند- دانشجو بپذیرند مطابق قانون مصوب سال 72 مجلس کلاهبردار معرفی و شناخته خواهند شد http://cdn.icana.ir/d/019/49400.jpg تخلفات,دانشگاه,ایرانیان;,از,دوبی,تا,تهران Icana

به گزارس خبرگزاری خانه ملت؛ به نقل از جمهوریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  5 اسفند ماه سال جاری اعلام کرده بود که دانشگاه ایرانیان را به رسمیت نمی شناسد و این موسسه نمی تواند اقدام به جذب دانشجو کند.دانشگاه ایرانیان نیز در پی این اظهار نظربیانیه ای منتشر کرد و ضمن غیر قانونی خواندن نظر وزارت علوم اعلام کرد که این دانشگاه همچنان به جذب دانشجو ادامه می دهد.در این بین سید جواد هروی رییسه کمیته اموزش عالی کمیسیون اموزش و تحقیقاتف مصطفی افضلی فرد، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی و سعد الله نصیری قیداری معاون پارلمانی وزارت علوم در تاکید کردند که تمامی دانشگاه های کشور مکلف به ژیروی از دستورات دفتر گسترش وزارت علوم هستند و دانشگاه ایرانیان نمی تواند بدون مجوز وزارت علوم اقدام به پذیرش دانشجو کند.

در این بین سعد الله نصیری قیداری ، معاون پارلمانی وزارت علوم و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص اخرین بررسی های وزارت علوم و تحقیقات در مورد دانشگاه ایرانیان گفت: روز شنبه این مسئله در شورای معاونین وزارت علوم مطرح شد و بنابراین شد که نظارت جمع بندی و در نهایت نظر نهایی در خصوص فعالیت این دانشگاه به زودی اعلام شود.

معاون پارلمانی وزارت علوم در ادامه این مطلب افزود: این دانشگاه دو بار به دو طریق برای راه اندازی دانشگاه اقدام کرده است بار نخست از طریق به نام دانشگاه جامع ایرانیان در دوبی اقدام کرده است و در نهایت نیز موافقت اصولی مدت دار گرفته اند و بعد از ان نیز دیگری اقدامی در این خصوص نکرده اند.

نصیری قیداری "موافقت اصولی" را یکی از قدم های راه اندازی دانشگاه توصیف و تصریح کرد: موافقت اصولی تنها یک قدم از راه اندازی یک دانشگاه است و صرفا با داشتن "موافقت اصولی" نمی توان دانشجو پذیرش کرد.

وی افزود: پذیرش دانشجو تنها در مرحله ای می تواند و مجاز است رخ دهد که دانشگاه راه افتاده باشد یعنی با راه اندازی ان موافق شده باشد نه این که تنها مجوز "موافقت اصولی " را دریافت کرده باشد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هشتم در خصوص راه اندازی دانشگاه به صورت قانونی گفت:برای راه اندازی یک دانشگاه باید قدم های بیش تری از در یافت "موافقت اصولی" برداشته شود و به طور حتم نیازمند "تصویب اساسنامه" ،" بررسی صلاحیت اعضای هیئت موسس" و "بازرسی از امکانات ایجاد شده" است تا موافقت قطعی در خصوص راه اندازی دانشگاه تامین شود تا بتواند دانشجو پذیرش کند.

نصیری قیداری با بیان این که این مراحل در خصوص دانشگاه ایرانیان طی نشده است گفت: نه اساسنامه دانشگاه تصویب شد و نه صلاحیت هیئت موسس این دانشگاه تایید شده و از اساس هیچ قانونی در خصوص این دانشگاه راه اندازی نشده است.

وی ادامه داد: هیئت موسس باید حداقل 7 نفر باشند کهع هیئت موسس این دانشگاه 7 نفر نیستند و باید به طور حتم یک روحانی نیز در این هیئت باشد که هیئت موسس دانشگاه ایرانیان هیچ روحانی ندارد.

ایرادات متعددی بر این دانشگاه وارد است و تازه این موارد همگی در روالی است که برای دانشگاه ایرانیان در دوبی طی شده است و در نهایت نیز به نتیجه نرسیده است و این دانشگاه  حتی حق پذیرش دانشجو در دوبی را نیز ندارند چه رسد به تهران.

اقدام دیگری در مرداد ماه در شورای عالی انقلاب فرهنگی  صورت گرفته و در ان زمان نیز مصوب شده است که دانشگاه  برود اسانامه خود را ثبت کند و هیئت موسس خود را تشکیل و مراحل قانونی را طی کنند که تا این لحظه نه هیئت موسس مراحل خود را طی کرده است و نه اساسنامه خود را تهیه و ثبت کرده اند و نه هیچ یک از مراحل دیگر قانونی را طی کرده اند .

معاون پارلمانی وزارت علوم تاکید کرد:  اگر دانشگاه ایرانیان- با توجه به این که مجوز قطعی ندارند- دانشجو بپذیرند مطابق قانون مصوب سال 72 مجلس کلاهبردار معرفی و شناخته خواهند شد./

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000