هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تاکید بروجردی و قائم مقام مجلس کوبا بر گسترش روابط پارلمانی دو کشور

سرویس بین الملل
علاءالدین بروجردی که در راس یک هیات پارلمانی به آمریکای لاتین سفر کرده، در ضیافت قائم مقام مجلس ملی کوبا حضور یافت و درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور به گفت و گو نشست.
یکشنبه 18 اسفند 1392 ساعت 14:41
تاکید بروجردی و قائم مقام مجلس کوبا بر گسترش روابط پارلمانی دو کشور علاءالدین بروجردی که در راس یک هیات پارلمانی به آمریکای لاتین سفر کرده، در ضیافت قائم مقام مجلس ملی کوبا حضور یافت و درباره راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور به گفت و گو نشست. http://cdn.icana.ir/d/019/58971.jpg تاکید,بروجردی,و,قائم,مقام,مجلس,کوبا,بر,گسترش,روابط,پارلمانی,دو,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در این مناسبت که رییسان کمیسیون‌های سیاست خارجی، دفاع و رییس گروه پارلمانی کوبا با جمهوری اسلامی ایران و تنی چند از مقامات کوبایی حضور داشتند، دو طرف با ابراز خرسندی از سطح مناسبات سیاسی و لزوم توسعه هرچه بیش‌تر روابط در بخش‌های مختلف، سازوکار رایزنی‌های دوره‌یی میان مجلس شورای اسلامی و مجلس کوبا به صورت دوجانبه و در سطح کشورهای عضو آلبا را مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.

بروجردی با اشاره به دیدار اخیر خود با رییس‌جمهور کوبا در حاشیه بزرگداشت چاوز در ونزوئلا، سخنان مودت‌آمیز وی را در مورد ایران نشانه اراده نیکوی مسوولان کوبایی برای ارتقای هرچه بیش‌تر روابط میان دو ملت دوست و انقلابی توصیف کرد.
میزبان کوبایی نیز با اعلام حمایت کوبا از مواضع و حقوق مشروع ایران در عرصه‌های بین‌المللی به ویژه در زمینه استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای، از حمایت کشورمان از کوبا برای لغو تحریم ظالمانه علیه کشورش تقدیر کرد.
در این دیدار که سفیر ایران و جمعی از اعضای کمیسیون سیاست خارجی نیز حضور داشتند، دو طرف بر تداوم دوره‌یی رایزنی‌ها، هم‌فکری و همکاری در سطوح بین‌المجالس و منطقه‌یی و بررسی راه‌های توسعه اقتصادی و علمی تاکید و حمایت خود را از طرح‌ها و سازوکارهای افزایش سطح مناسبات اقتصادی میان دو کشور اعلام کردند و آخرین تحولات خاورمیانه و اوکراین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این دیدار علی چگنی، سفیر ایران در هاوانا، حسینی نماینده زابل و سردار جوکار نماینده یزد حضور داشتند./
پایان پیام
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار