هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حقیقت پور در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان:

صهیونیست‌ها افکار عمومی اروپایی‌ها را بر پایه ایران‌هراسی ایجاد کرده‌اند

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان بر حق ملت ایران در برخورداری از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای تأکید کرد.
یکشنبه 18 اسفند 1392 ساعت 16:52
صهیونیست‌ها افکار عمومی اروپایی‌ها را بر پایه ایران‌هراسی ایجاد کرده‌اند نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس آلمان بر حق ملت ایران در برخورداری از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای تأکید کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/63422.jpg صهیونیست‌ها,افکار,عمومی,اروپایی‌ها,را,بر,پایه,ایران‌هراسی,ایجاد,کرده‌اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نوربرت روتگن رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان با منصور حقیقت‌پور نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اهمیت روابط ایران و آلمان در عرصه‌های مختلف، گفت: از اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، تعامل با کشورهای مستقل دنیا در چارچوب احترام به منافع متقابل است.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی از هر رویکردی مبنی بر توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه روابط پارلمانی با آلمان استقبال می‌کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در بخش دیگری از سخنانش تبلیغات رسانه‌های غربی درباره برنامه هسته‌ای ایران را غیر واقعی و مغرضانه خواند و تصریح کرد: متأسفانه لابی صهیونیسم و صاحبان قدرت در حوزه رسانه، افکار عمومی ملت‌های اروپایی را بر پایه ایران هراسی ایجاد کرده‌اند؛ اما سیاست تنش‌زدایی جمهوری اسلامی ایران آن را بی اثر کرده است.

حقیقت پور با بیان اینکه تقویت تعاملات دوستانه میان جمهوری اسلامی ایران و آلمان، برای برقراری ثبات و آرامش در منطقه مهم است، افزود: گفت وگو و رایزنی‌های مستمر میان مسئولان عالی رتبه دو کشور، به تحکیم و تقویت همکاری‌های اقتصادی و صنعتی میان آنها و تثبیت صلح در منطقه کمک فراوانی خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر حق ملت ایران در برخورداری از دانش صلح‌آمیز هسته‌ای از جمله غنی‌سازی در چارچوب مقررات بین المللی تأکید کرد.

نوربرت روتگن نیز انتخابات ریاست جمهوری و سیاست تنش‌زدایی جمهوری اسلامی ایران را فرصتی جدید برای توسعه مراودات میان ایران و اروپا دانست و گفت: در فضای جدید باید حل و فصل هرچه سریع‌تر مسأله هسته‌ای ایران به سمت ارتقای مناسبات سیاسی و اقتصادی دو طرف حرکت کند.

وی با تأکید بر آمادگی فعالان اقتصادی آلمان برای حضور در بخش‌های اقتصادی و صنعتی ایران، تصریح کرد: کاهش تحریم‌ها می‌تواند بستر حضور صاحبان صنایع و شرکت‌های آلمانی در ایران را فراهم کند.

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان با بیان اینکه پارلمان آلمان در راستای کاهش تحریم‌ها علیه ایران حرکت می‌کند، ادامه داد: شرکت‌های آلمانی بی‌صبرانه در صدد استفاده از فرصت‌ها برای حضور در بازار وسیع ایران هستند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000