هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رستمیان:

وقتی درآمد و هزینه مشخص باشد،‌ خدمات درمان به صورت واقعی در می‌آید

سرویس دیگر رسانه‌ها
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شاخص‌هایی مانند اعتبار، توان مردم و پشتیبانی از بیمه‌ها باید در واقعی کردن تعرفه‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: جایگاه وزارت بهداشت جایگاهی حاکمیتی، ‌سیاست‌گذاری و نظارتی است و می‌تواند روش‌های کار هر بخش خصوصی را که می‌خواهد در میدان نظام سلامت وارد شود، تعیین کند.
دوشنبه 19 اسفند 1392 ساعت 10:44
وقتی درآمد و هزینه مشخص باشد،‌ خدمات درمان به صورت واقعی در می‌آید نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که شاخص‌هایی مانند اعتبار، توان مردم و پشتیبانی از بیمه‌ها باید در واقعی کردن تعرفه‌ها مورد توجه قرار گیرد، گفت: جایگاه وزارت بهداشت جایگاهی حاکمیتی، ‌سیاست‌گذاری و نظارتی است و می‌تواند روش‌های کار هر بخش خصوصی را که می‌خواهد در میدان نظام سلامت وارد شود، تعیین کند. http://cdn.icana.ir/d/019/42863.jpg وقتی,درآمد,و,هزینه,مشخص,باشد،‌,خدمات,درمان,به,صورت,واقعی,در,می‌آید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛عبدالرحمان رستمیان در ارزیابی خود از واقع شدن تعرفه‌ها تا پیش از پایان سال جاری اظهار کرد: این کاری که در دست انجام است تنها می تواند هزینه نزدیک به واقعیت را در آورد زیرا آن‌چه مد نظر قرار می‌گیرد تنها هزینه‌های مربوط به تجهیزات و استهلاک ساختمان و ... است.

وی با اشاره به این که برای واقعی‌کردن تعرفه‌ها باید شاخص‌ها و مولفه‌های مهم‌تری مورد توجه قرار گیرد،‌ گفت: اعتبار لازم، توان مردم و پشتیبانی از بیمه‌ها می تواند نمونه‌ای از این شاخص‌ها باشد که در واقع انتظار می‌رود مجموعه این عوامل بتواند قیمت منطقی را استخراج کند.
 
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با احتمال این که با واقعی شدن تعرفه‌ها هنوز فاصله داریم، خاطرنشان کرد: برای این‌که در آینده بخواهیم بودجه‌ها را عملیاتی کنیم باید بدانیم که هزینه عملیاتی هر خدمتی چقدر است که بر همین اساس بودجه‌ها و درآمدها نیز مشخص می‌شود و سپس عملکردهای خوب و بد مشخص خواهد شد.
 
رستمیان تصریح کرد: در این صورت دیدی سلامت‌نگر به خدمات بهداشت و درمان خواهیم داشت و طبیعی است که چنین موضوعاتی مورد توجه باشد تادر آینده بودجه‌های عملیاتی دیده شود.
 
وی تاکید کرد: بنابراین وقتی منابع مشخص می‌شود و می‌دانیم که چقدر نیاز داشته و چقدر باید هزینه کنیم، خدمات به صورت واقعی در می‌آید.
 
این عضو هیات رییسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره این‌که آیا ایجاد و در اختیار داشتن کلینیک و یا مرکزخدمات درمانی برای دستگاه‌های مختلف داشته مشکلی در راستای واقعی کردن تعرفه ها ایجاد نمی‌کند با توجه به این‌که نرخ‌های متفاوتی از بیماران دریافت می‌شود، گفت: جایگاه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جایگاهی حاکمیتی،‌ سیاست‌گذاری و نظارتی است و وزارت‌خانه باید سیاست‌ها و نظارت‌ها را تبیین کند.
 
رستمیان افزود: در واقع کسی نمی تواند در این زمینه مداخله کند البته جایگاه وزارت بهداشت این است که حفاظت از سلامت مردم را مد نظر داشته باشد و قطعا بر این‌ها نیز باید نظارت کند و روش‌های کار هر بخش خصوصی را که می‌خواهد در میدان نظام سلامت وارد شود، تعیین کند. /
پایان پیام
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000