شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه:

دولت یازدهم سنت فراموش شده « ارائه گزارش عملکرد به مردم»را احیا کرد

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده ادوار مجلس گفت: ارائه گزارش عملکرد دولتمردان به مردم اصلی فراموش شده در کشور بود که دولت یازدهم آن را احیا کرد.
دوشنبه 19 اسفند 1392 ساعت 11:21
دولت یازدهم سنت فراموش شده « ارائه گزارش عملکرد به مردم»را احیا کرد نماینده ادوار مجلس گفت: ارائه گزارش عملکرد دولتمردان به مردم اصلی فراموش شده در کشور بود که دولت یازدهم آن را احیا کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/43294.jpg دولت,یازدهم,سنت,فراموش,شده,«,ارائه,گزارش,عملکرد,به,مردم»را,احیا,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایرنا؛حشمت الله فلاحت پیشه افزود: اصل گزارش دادن به مردم، یک کار اساسی است که در قالب فصل نهم برنامه باید صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه متاسفانه این اصل در گذشته کمتر رعایت شده، گفت: اینکه امروزه دولتمردان چنین کاری را انجام می دهند به معنای احیای این سنت حسنه است.
 
فلاحت پیشه تاکید کرد: اصل گزارش دهی مسوولان به مردم باید در دو قالب ادامه یابد، یکی اینکه مستمر باشد و منوط به دوران خاصی از شروع کار نباشد تا تبدیل به یک رفتار مدیریتی شود و مسوولان خود را ملزم به اجرای آن بدانند و دوم اینکه دارای چارچوب باشد.
 
نماینده سابق اسلام آباد و دالاهو در مجلس با بیان اینکه قانون میزان چارچوب ها را مشخص کرده است، افزود: طبق فصل نهم قانون برنامه، مسوولان باید گزارش میزان پیشرفت قانون برنامه را در تمامی حوزه های مربوطه، ارائه دهند.
 
وی گفت: در سطح کلان کشوری، شخص رییس جمهوری هر سال که لایحه بودجه را در 15 آذر به مجلس تقدیم می کند باید گزارشی از میزان پیشرفت قانون برنامه در سال سپری شده به همراه برنامه های آینده را ارائه دهد.
 
فلاحت پیشه با تاکید بر اینکه انتظار می رود دیگر مسوولان نیز این روال را ادامه دهند، افزود: اساس کار و اصل مورد نیاز مردم، ارائه گزارش براساس قانون برنامه در هر حوزه ای اعم از ملی، استانی و شهرستانی است و هر فرد مسوول باید شاخص های پیشرفت آن برنامه را در حوزه مدیریتی خود اعلام کند.
 
استاد دانشگاه علامه طباطبایی تهران گفت: مسوولان باید براساس مفاد قانون برنامه مانند رشد سالیانه اقتصادی و صنعتی، میزان بیکاری، میانگین عمران، شاخص سلامت و شاخص سواد آموزی را به مردم گزارش عملکرد دهند و در گزارش های بعدی خود میزان پیشرفت و پسرفت در این آمارها را اعلام کنند.
 
این استاد دانشگاه، ارائه گزارش عملکرد مسوولان به مردم را رسمی بسیار خوب دانست و افزود: به اعتقاد من این مهم، وظیفه ای است که در سال های گذشته انجام نمی شد اما دولت جدید به آن عمل می کند.
وی از تمام مسوولان درخواست کرد که بدون هرگونه پنهان کاری، نقص و ضعف های حوزه کاری خود را با مردم در میان بگذارند.
 
تعدادی از وزرای دولت یازدهم و استانداران در فضای مجازی اقدام به انتشار گزارش عملکرد خود می کنند که بازتاب مثبتی در بین مردم داشته است.
ˈابراهیم رضایی بابادیˈ استاندار کرمانشاه نیز به تازگی با راه اندازی یک سایت شخصی به مردم قول داده است گزارش عملکرد خود را به اطلاع مردم برساند.
 
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار