آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آریایی‌نژاد:

بحران کمبود پزشک در مناطق محروم در ایام نوروز/ ضرورت اعلام اسامی مراکز درمانی فعال در تعطیلات عید

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت فعال‌شدن بیش از پیش بخش خصوصی و دولتی در ایام نوروز،‌ نسبت به بحران کمبود پزشک در مناطق محروم، هشدار داد و گفت: در روزهای نوروز مناطق محروم شاهد خالی شدن پزشک هستند که ممکن است این مهم معضلات زیادی را در این شهرها برجای گذارد.
دوشنبه 19 اسفند 1392 ساعت 12:42
بحران کمبود پزشک در مناطق محروم در ایام نوروز/ ضرورت اعلام اسامی مراکز درمانی فعال در تعطیلات عید عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت فعال‌شدن بیش از پیش بخش خصوصی و دولتی در ایام نوروز،‌ نسبت به بحران کمبود پزشک در مناطق محروم، هشدار داد و گفت: در روزهای نوروز مناطق محروم شاهد خالی شدن پزشک هستند که ممکن است این مهم معضلات زیادی را در این شهرها برجای گذارد. http://cdn.icana.ir/d/019/56940.jpg بحران,کمبود,پزشک,در,مناطق,محروم,در,ایام,نوروز/,ضرورت,اعلام,اسامی,مراکز,درمانی,فعال,در,تعطیلات,عید Icana

احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با انتقاد از وضعیت نیمه‌ تعطیل بیمارستان‌ها و برخی مراکز درمانی در ایام نوروز، افزود: به طور حتم باید درب مراکز درمانی برای بیماران باز باشد و درعین حال با کیفیت‌ترین خدمات به این افراد ارایه شود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: در ایام نوروز بیش از روزهای عادی درسال، ممکن است نیاز به دریافت خدمات درمانی از سوی بیماران وجود داشته باشد زیرا رفت‌وآمد در این روزها نسبت به دیگر روزهای سال بیشتر است و دراین میان گاهی ممکن است درجاده‌ها تصادفاتی رخ دهد که این امر نیازمند خدمت‌رسانی درست از سوی بیمارستان‌ها است.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه در سال‌های گذشته شاهد تعطیلی برخی مراکز اورژانس در ایام نوروز بودیم، تصریح کرد: همین موضوع باعث شد خسارت‌های زیادی به حوزه سلامت و بیماران وارد شود.

آریایی‌نژاد،‌ ضمن هشدار نسبت به خالی شدن پزشک در مناطق محروم در روزهای نوروز، افزود: متاسفانه در روزهای عادی سال شاهد کمبود پزشک در شهرهای دورافتاده کشور هستیم که این معضل در ایام نوروز دو چندان شده و ممکن است موجی از بحران را مناطق دورافتاده ایجاد کند.

وی با انتقاد از شانه خالی کردن مراکز خصوصی نسبت به فعالیت در ایام نوروز،‌ افزود: با توجه به تجارب سال‌های گذشته، وزارت بهداشت باید تمام مراکز خصوصی را نیز در این ایام فعال کرده یا اسامی بیمارستان‌هایی که حاضر به ارایه خدمات در این روزها هستند را اعلام کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌، گفت: درسال‌های گذشته علی‌رغم وعده و وعیدهای مسئولان وزارت بهداشت مبنی بر نظارت کامل بر مراکز درمانی،‌ اما شاهد خلاءهای زیادی در این حوزه بودیم که امید است امسال با همت مسئولان وزارت بهداشت، نارسایی‌ها بیش از گذشته برطرف شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000