آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رجبی:

تب افزایش نرخ ارز و سکه بعد از تعطیلات نوروز فروکش می کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره افزایش قیمت ارز و طلا در روزهای اخیر گفت: نوسانات نرخ ارز و طلا در روزهای گذشته طبیعی است و در چند ماه آینده تعادل و آرامش به این بازارها باز خواهد گشت.
دوشنبه 19 اسفند 1392 ساعت 14:57
تب افزایش نرخ ارز و سکه بعد از تعطیلات نوروز فروکش می کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره افزایش قیمت ارز و طلا در روزهای اخیر گفت: نوسانات نرخ ارز و طلا در روزهای گذشته طبیعی است و در چند ماه آینده تعادل و آرامش به این بازارها باز خواهد گشت. http://cdn.icana.ir/d/019/43757.jpg تب,افزایش,نرخ,ارز,و,سکه,بعد,از,تعطیلات,نوروز,فروکش,می,کند Icana

عبدالکریم رجبی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت افزود: باید پذیرفت دامنه نوسانات بازار ارز و طلا در چند روز گذشته در مقایسه با تغییرات قیمتی سال گذشته کم بوده است.

نماینده مردم مینودشت و کلاله در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید توجه داشت عملکرد تیم اقتصادی دولت در چندماه گذشته در قالب مدیریت شناور شده ارزی مطلوب بوده و نرخ ارز از یک ثبات نسبی برخوردار بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: رشد جزئی قیمت دلار در چند روز گذشته ناشی از افزایش تقاضا به دلیل سفرهای نوروزی بوده، البته عوامل متعدد دیگر نیز در رشد نرخ ارز موثر بوده است.

رجبی ادامه داد: بخشی از رشد قیمت ارز در چند روز گذشته به دلیل پیش بینی افزایش قیمت ها ناشی از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها است که بر این اساس برخی خانوارهای ایرانی سعی دارند که نقدینگی خود را به ارز تبدیل کنند تا از قدرت منابع نقدی آنها کاسته نشود.

وی تصریح کرد: قیمت داخلی طلا در داخل کشور تحت تاثیر نرخ اونس جهانی طلا و قیمت ارز است بنابراین افزایش کنونی  طلا ناشی از این تاثیرات است البته نباید فراموش شود که تحولات سیاسی اکراین در نوسانات بازار ارز و طلا تاثیر گذار بوده است.

رجبی درباره ریزش شاخص بورس در روزهای اخیر افزود: بخشی از رشد شاخص بورس در ماههای گذشته کاذب و وروانی بوده، بنابراین کاهش این شاخص در روزهای اخیر طبیعی است البته رشد نرخ خوراک پتروشیمی ها نیز عامل موثری در کاهش شاخص بورس بوده است.

این عضو کمیسسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: با توجه به تدابیر اقتصادی دولت پیش بینی می شود قیمت ها در بازارهای مختلف در چند ماههای آینده منطقی شود البته عملکرد بانک ها در موضوع ارائه تسهیلات مناسب نبوده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000