هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی:

سفر اشتون به ایران نشان‌دهنده جدیت برای ادامه مذاکرات است

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید هم اکنون موقعیت مناسبی فراهم شده تا روابط ایران و اتحادیه اروپا بهبود یابد.
دوشنبه 19 اسفند 1392 ساعت 16:21
سفر اشتون به ایران نشان‌دهنده جدیت برای ادامه مذاکرات است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس می گوید هم اکنون موقعیت مناسبی فراهم شده تا روابط ایران و اتحادیه اروپا بهبود یابد. http://cdn.icana.ir/d/019/43105.jpg سفر,اشتون,به,ایران,نشان‌دهنده,جدیت,برای,ادامه,مذاکرات,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از خبرآنلاین؛سید حسین نقوی حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به سفر کاترین اشتون به تهران گفت: طی یکسال گذشته اتفاق های فراوانی در حوزه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران رخ داده که مهم ترین آنها نیز دستیابی به توافق ژنو بوده است و این موضوع حاشیه های فراوانی را در داخل و خارج از کشور به همراه داشته است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حالی که دور جدید مذاکرات هسته ای میان ایران و گروه 1+5 آغاز شده سفر کاترین اشتون به عنوان مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایران بعد از 8 سال از اهمین بالایی برخوردار است و نشان دهنده مصمم بودن طرفین برای ادامه مذاکرات هسته ای و به سرانجام رساندن آن است.
 
وی با بیان این که نکته ای که وجود دارد این است که در این سفر تنها درباره موضوع هسته ای گفت وگوی و تبادل نظر صورت نمی گیرد، گفت: یکی از مهم تری دستورکارهای این سفر بحث بهبود رابطه میان ایران و اتحادیه اروپا است و بنده فکر می کنم در این سفر نقطه نظرات طرفین به هم نزدیک تر می شود و زمینه همکاری میان ایران و اتحادیه اروپا در ادامه را بهتر فراهم می کند.
 
نقوی حسینی تاکید کرد: اما این روزها مسائلی درباره تبلیغاتی بودن سفر کاترین اشتون به ایران مطرح می شود که در این رابطه باید به این موضوع توجه کرد که تمام سفرهای دیپلماتیک تبلیغاتی است و تبلیغات در این سفرها به این معنا است که به جامعه جهانی نشان داده شود که دو طرف می خواهند با یکدیگر گفت وگو کنند و عدم سفر هم به این معنا است که خصومت میان دو طرف وجود دارد و این سفر نشان دهنده نصمیم طرفین برای ادامه مذاکرات است.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی افزود: هم اکنون که بعد از حدود 8 سال مسئول سیاسی اتحادیه اروپا به ایران سفر کرده است موقعیت مناسبی فراهم شده تا روابط ایران و اتحادیه اروپا بهبود یابد و مسئولان باید به این موضوع با اهمیت توجه ویژه ای داشته باشند./
پایان پیام
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000