شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
آلیا در تشریح اقدامات فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در سال 92 مطرح کرد:

نزدیک شدن لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان به مراحل نهایی تصویب/پیگیر سهمیه معلولان برای شرکت در انتخابات مجلس هستیم

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، در تشریح برنامه‌های فراکسیون متبوعش در سالی که گذشت، گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان مهم‌ترین دستور کاری بود که با تلاش‌های بیشمار اعضای فراکسیون به مراحل نهایی تصویب نزدیک شده است.
جمعه 8 فروردین 1393 ساعت 10:02
نزدیک شدن لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان به مراحل نهایی تصویب/پیگیر سهمیه معلولان برای شرکت در انتخابات مجلس هستیم رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس، در تشریح برنامه‌های فراکسیون متبوعش در سالی که گذشت، گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان مهم‌ترین دستور کاری بود که با تلاش‌های بیشمار اعضای فراکسیون به مراحل نهایی تصویب نزدیک شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/44534.jpg نزدیک,شدن,لایحه,جامع,حمایت,از,حقوق,معلولان,به,مراحل,نهایی,تصویب/پیگیر,سهمیه,معلولان,برای,شرکت,در,انتخابات,مجلس,هستیم Icana

فاطمه آلیا در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در تشریح فعالیت‌های فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس در سال 92، گفت: جلسات بیشماری با محوریت معلولان و رسیدگی به مشکلات آنان در فراکسیون از حقوق معلولان برگزار شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: برخی از جلسات فراکسیون حمایت از حقوق معلولان در سالی که گذشت با حضور مسئولان، ان‌جی‌اوهای مربوط به معلولان و سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار شد که به این وسیله بسیاری از مشکلات قشر معلول جامعه شناخته شد.

وی افزود: در برخی از جلسات فراکسیون بعضی از اعضا برای رسیدگی به موضوعات و بررسی میدانی مشکلات معلولان به مکان‌های مختلف از جمله انجمن نابینایان و شیرخوارگاه آمنه عزیمت کردند که نتیجه بررسی‌های میدانی آنان به صورت گزارش در فراکسیون مورد نقد و بحث قرار گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری مهم‌ترین بحث مورد بررسی در فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس در سال 92، گفت: لایحه اصلاح قانون جامع حمایت از حقوق معلولان یکی از مهم‌ترین دستور کارهای فراکسیون بود که با همکاری دولت، مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان‌های مردم‌نهاد آماده شده است.

 

رفع مشکلات معلولان با تصویب لایحه حمایت از حقوق آنان

وی ادامه داد: امید است سال 93 لایحه اصلاح قانون حمایت از حقوق معلولان نهایی شده و با قانونی شدن آن بسیاری از خلاءهای موجود سر راه معلولان مرتفع شود.

آلیا با بیان اینکه سال‌هاست قانونی در جهت حمایت از حقوق معلولان تصویب و اجرا نشده است، تصریح کرد: با ارائه این لایحه به مجلس علاوه بر رفع بسیاری از مشکلات معلولان همگام با پیشرفت جوامع انسانی، حق و حقوق این قشر جامعه نیز رعایت خواهد شد.

این نماینده مردم با مثبت ارزیابی کردن تصویب لایحه جامع حمایت از حقوق معلولان، گفت: با تصویب نهایی این لایحه در مجلس بسیاری از خواسته‌های فراکسیون معلولان مجلس به صورت بسته و مجموعه محقق می‌شود.

وی ادامه داد: مواردی چون اشتغال،‌ ازدواج، مسکن و مشوق‌های مالیاتی و مسائل دیگر معلولان در لایحه مذکور به صورت کامل دیده شده است.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، با یادآوری بررسی طرح قانونی اصلاح ماده 28 قانون انتخابات در فراکسیون حمایت از حقوق معلولان، افزود: با تصویب نهایی این طرح نابینایان واجد شرایط نیز می‌توانند در رقابت‌های نمایندگی مجلس شرکت کنند که در سال 92 در صحن علنی مجلس رأی نیاورد و مجدد در سال 93 آن را مطرح خواهیم کرد.

رئیس فراکسیون حمایت از حقوق معلولان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: امید است در سال 93 بتوانیم گام‌های بلندتری با همکاری معلولان در جهت رفع مشکلاتشان برداریم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000