هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
احمد شوهانی:

اسد از پایگاه قوی مردمی برخوردار است/غرب خطر تروریست‌های تکفیری را پشت دروازه‌های خود حس می‌کند

سرویس بین الملل
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به شکست سیاست‌های غرب و برخی کشورهای منطقه‌ای در سوریه، گفت: غرب خطر تروریست‌های تکفیری را پشت دروازه‌های خود حس می‌کند.
سه‌شنبه 5 فروردین 1393 ساعت 09:52
اسد از پایگاه قوی مردمی برخوردار است/غرب خطر تروریست‌های تکفیری را پشت دروازه‌های خود حس می‌کند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به شکست سیاست‌های غرب و برخی کشورهای منطقه‌ای در سوریه، گفت: غرب خطر تروریست‌های تکفیری را پشت دروازه‌های خود حس می‌کند. http://cdn.icana.ir/d/019/43244.jpg اسد,از,پایگاه,قوی,مردمی,برخوردار,است/غرب,خطر,تروریست‌های,تکفیری,را,پشت,دروازه‌های,خود,حس,می‌کند Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه در یک سال اخیر شاهد هستیم که اقدامات کشورهای غربی برای حل موضوع سوریه با شکست روبه رو شده، گفت:‌ یکی از موارد مورد بحث در سال 92 در بحران سوریه موضوع برگزاری مذاکرات ژنو 2 بود که متأسفانه به‌علت اقدامات کشورهای غربی با شکست مواجه شد.

نماینده مردم ایلام، ایوان، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دعوت نکردن ایران برای حضور در مذاکرات ژنو 2، افزود‌: با کارشکنی کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا پیش بینی می شد که این مذاکرات هم مانند مذاکرات ژنو یک شکست بخورد.

وی ادامه داد: غرب با دعوت ایران به اجلاس ژنو 2 قصد داشت تا مواضع و اهداف خود را در موضوع سوریه به ایران تحمیل کند، اما خوشبختانه مسئولان کشور با هوشمندی از حضور در اجلاس امتناع کردند.

شوهانی با اشاره به دستاوردهای ارتش سوریه در نابودی معارضان و گروه‌های تکفیری، تصریح کرد:‌ به نظر می رسد که دولت بشار اسد از پایگاه بسیاری قوی مردمی در سوریه برخوردار است، که این موضوع موجب تقویت ارتش و ناکامی معارضان شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد:  کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا در برنامه‌های خود در سوریه ناکام مانده‌اند، زیرا هدف این کشورها انتقال بحران از سوریه به لبنان و نابودی حزب‌الله بود که از این هدف وامانده‌اند.

وی با یبان اینکه وضعیت معارضان در سوریه روز به روز در حال تضعیف است، یادآور شد:‌ در شرایط کنونی به‌علت تغییر معادلات در سوریه، قطر، ترکیه و عربستان از مواضع و اقدامات خود عقب نشینی کردند و برخی کشورهای غربی هم از اقدامات صورت گرفته پشیمان  و نگران هستند زیرا امکان حضور تروریست‌ها و انتقال تفکر القاعده به اروپا هر روز تقویت می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، بر لزوم و اهمیت انتخابات ریاست‌جمهوری سوریه در سال 2014 تأکید کرد و گفت: قطعا در انتخابات سوریه باید برپایه دموکراسی از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود، به طوری که هیچ کشور و جریانی حق ندارد، افراد و نامزدها را از حضور در انتخابات منع کنند، از این رو به نظر من در یک فرآیند سیاسی باید انتخابات با حضور نامزدهای انتخاباتی از تمام جناح‌ها برگزار شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000