هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فتحی‌پور:

افزایش نرخ سود بانکی، یک ویروس را به جان تولید ملی می‌اندازد

سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش نرخ سود بانکی برای بخش تولید، صنعت و کشاورزی پیامدهای منفی در پی دارد، این اقدام را مغایر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توصیف کرد.
سه‌شنبه 20 اسفند 1392 ساعت 12:01
افزایش نرخ سود بانکی، یک ویروس را به جان تولید ملی می‌اندازد رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش نرخ سود بانکی برای بخش تولید، صنعت و کشاورزی پیامدهای منفی در پی دارد، این اقدام را مغایر سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توصیف کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/43073.jpg افزایش,نرخ,سود,بانکی،,یک,ویروس,را,به,جان,تولید,ملی,می‌اندازد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ارسلان فتحی‌پور اظهار کرد:بازار سرمایه باید به سمت بورس هدایت شود و مشوق‌هایی در این زمینه وجود داشته باشد. متاسفانه افرادی کارهایی کرده‌اند که بازار سرمایه لطمه دیده و مردم ناچار شدند به سوی سیستم پولی و بانکی هجوم ببرند.

وی با تاکید بر لزوم عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی بر اساس فرمایشات رهبری و توجه به تولید ملی، افزود: کل نقدینگی باید به سمت و سوی تولید هدایت می‌شد اما متاسفانه اخیرا اتفاقاتی افتاد که بازار سرمایه لطمه دید.
 
نماینده مردم کلیبر در مجلس ادامه داد: اگر بانک‌ها نرخ سود بانکی را بالا ببرند ویروسی به جان تولید ملی می‌افتد که قطعا باعث افزایش قیمت تمام شده کالا خواهد شد و در نتیجه ما نمی‌توانیم در بازارهای هدف سرمایه‌گذاری کنیم و کالاهایمان را به آنجا صادر کنیم و این موضوع در داخل کشور هم صادق است.
 
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش بی‌رویه نرخ سود بانکی پیامدهای منفی برای تولید، صنعت و کشاورزی در پی خواهد داشت، اضافه کرد: کسانی هستند که سرمایه‌گذاری می‌کنند و می‌خواهند از گردش مالی بانک‌ها استفاده کنند اما افزایش نرخ سود بانکی باعث می‌شود مطالبات و معوقات بانکی بیشتر شود و تولید دیگر جوابگو نباشد و در نتیجه این امر باعث می‌شود تولیدکنندگان با مشکلاتی مواجه شوند.
 
فتحی‌پور در پایان افزایش نرخ سود بانکی را موجب متضرر شدن تولیدکنندگان و مغایر با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت که باید به جای افزایش نرخ سود بانکی برای تشویق جمع‌آوری نقدینگی، نقدینگی را به سمت بازار سرمایه و بورس سوق دهیم./
پایان پیام
 
پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار