هدر اصلی
1386/04/06 11:04:00
سرویس کمیسیون ها
رئیس هیات امناء کانون متفکرین ایران:

رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها نقش موثری در تشکیل کانون‌های مثبت فکری دارند

موسس و رئیس هیات امناء‌ کانون متفکرین ایران گفت: رسانه‌ها و روابط عمومی‌ها می‌توانند نقش موثری در تشکیل کانون‌های مثبت فکری ایفا نمایند.


به گزارش خانه ملت به نقل از روابط عمومی کانون متفکرین ایران، سید مرتضی موسوی طی جلسه‌ای که در سالن اجتماعات این کانون با حضور جمعی از نمایندگان مجلس هفتم، مدیران روابط عمومی و خبرنگاران رسانه‌های مختلف برپا شده بود به ذکر اهداف آن پرداخت و گفت: در سال 81 با توجه به خلاء اتاق‌های فکر موثر در کشور به اتفاق عده‌ای از اندیشمندان به این نتیجه رسیدیم که کانون متفکرین ایران را تاسیس نماییم.
وی افزود: همزمان با آغاز به کار مجلس هفتم و عضویت اکثریت نمایندگان محترم این دوره، روند کار جنبه جدی‌تری به خود گرفت که علاوه بر آنها، تعدادی از وزرای محترم و معاونین دولت نهم، جمعی از قضات محترم عالی‌رتبه و حقوقدانان، روسای محترم دانشگاه‌ها از جمله دانشگاه آزاد سالامی و دانشگاه جامع علمی – کاربردی کشور، تعدادی از اساتید دانشگاه‌ها، جمعی از مدیران محترم بخش خصوصی و دولتی، خبرگان و مجربین، اصحاب ایده، فن و صنعت، تجارت، هنر و ... کانون را به ثبت رساندیم و در نهایت در اواخر سال 1385 مجوز رسمی فعالیت آن را دریافت کردیم.
نماینده الیگودرز و رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان سپس اشاره کرد: این کانون با وجود اعضای سه قوه، یک کانون مردمی است و سمت نقش ندارد بلکه فکر و اندیشه والا از هر شخص دلسوز به مملکت و نظام می‌تواند نقش آفرین باشد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: مبنای فعالیت کانون متفکرین ایران غیر سیاسی است و با کمک‌های مردمی اداره می‌شود و هدف آن مدیریت و برنامه ریزی جهت شناسایی، هدایت، حمایت و استفاده از فکر، خرد و تجربیات متفکرین، فناوران، کارآفرینان، اصحاب علم و فن و پیوند اصحاب ایده با صاحبان سرمایه جهت ارتقای دانش، فناوری و توسعه همه جانبه کشورمان است.
سیسد مرتضی موسوی موسس و رئیس هیات امناء کانون متفکرین ایران همچنین از مدیران روابط عمومی، رسانه‌ها، اصحاب سرمایه، کارشناسان، مجربین، متخصصین، محققین، مخترعین، مکتشفین، نوآوران، پژوهشگران، دانش پژوهان خلاق، خبرگان، نخبگان گمنام و نیروهای خلاق و اندیشمند کشور و... دعوت کرد تا این کانون را متعلق به خود بدانند و با عضویت در آن و شرکت در جلسات موثر و تعیین کنند‌ه‌ای که تشکیل می‌گردد یکی از حلقه‌های مفقوده در مسیر رشد و آبادانی ایران عزیز را به یکدیگر پیوند دهند.
وی بدین منظور شماره تماس‌های 49-22647042 را برای تماس علاقمندان اعلام داشت.
در این جلسه همچنین دکتر رفعت بیان نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس هفتم به ذکر دیدگاه‌های خود در بحث اتاق‌های فکر پرداخت و گفت: تلاش‌های آقای موسوی در مسیر اهداف کانون متفکرین ایران ستودنی است و باید بتوانیم ایده‌ها و افکار راهگشا را جذب کنیم و به سطوح بالای حکومتی انتقال دهیم.
عضو شورای عالی سیاستگذاری کانون متفکرین ایران ادامه داد: فعلا یکی از نواقص کار در کشورمان عدم استفاده از نظرات و تجربیات بسیاری از نخبگان و کسانی است که دسترسی شان به مسئولان کوتاه است و ما باید کمک کنیم تا از طریق NGO ها مثل کانون متفکرین ایران با برنامه ریزی و عملیات کارشناسی زمینه حضور و تاثیرگذاری فعالان متفکر را در بخش‌های مختلف و سطوح مدیریتی و جامعه مان فراهم نماییم.
خانم دکتر کامرانی مخترع و دارنده مدال طلا از المپیاد مخترعین بوداپست مجارستان نیز طی سخنانی گفت: علاوه بر اختراعات قبلی اکنون دو اختراع دیگر را انجام داده‌ام که به علت مشکلات مالی نتوانسته‌ام آنها را به ثبت برسانم ولی با این حال توانسته‌ام با کسب مدال طلا از وزارت علوم و تحقیقات رومانی برای کشورمان افتخار بیافرینم و همچنین جام ویژه فدراسیون بین المللی مخترعین را کسب نمایم.
مهندس مجتبی آدینه لو سازنده و تولید کننده تلویزیون‌های غول پیکر رنگی شهری تتا نیز در این جلسه عنوان کرد: ما طی سال‌های 84 و 85 بعنوان بهترین تولید کننده و بهترین کارآفرین کشور انتخاب شدیم و از مسئولین درخواست کمک و مساعدت‌های لازم را داریم تا بتوانیم در مسیر پیشرفت پروژه‌های گسترده خود در سطح کشور و ارتقای جاذبه‌های شهری، توریسم، اشتغال آفرینی، احیای فرهنگ سفر و نشر فرهنگ اسلامی و ملی نقش آفرینی داشته باشیم.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet