روز مجلس
1386/07/01 13:17:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

یحیوی: تفسیر اصل 44، سپردن کار مردم به مردم است

یحیوی گفت: تفسیر اصل ۴۴، خروج از انحصارات دولتی و بنگاه‌های رسمی غیردولتی و سپردن کار مردم به مردم است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحسن یحیوی، چهارمین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی گفت: تفسیر اصل 44 بعنوان تجربه‌ای گرفته‌ شده از سه دهه اقتصاد ناموفق دولتی، انقلابی رهایی‌بخش در اقتصاد کشور و خروج از انحصارات دولتی و بنگاه‌های رسمی غیردولتی و سپردن کار مردم به مردم است و درنتیجه ایجاد بازار رقابتی است‌ که حاصل آن بالا رفتن کیفیت خدمات و کاهش قیمت خدمات خواهدشد.

نماینده مردم بروجرد ادامه داد: همانگونه که مردم ما امروز با به میدان آمدن بخش خصوصی در بازار تلفن همراه شاهد هستند که روز به روز قیمت را پایین می‌آورند. تا به امروز که تقریباً به نصف رسیده است و خدماتی که هر روز افزایش می‌یابد و معلوم نیست که دستگاههای دولتی که امروز مجبور به کاهش قیمت شده‌اند، 50 درصد اضافه‌ای را که از مردم گرفته‌اند چرا و کجا به مصرف رسانده‌اند.

وی اظهار داشت: ولی در عمل تدوین لایحه مربوطه و بررسی آن در کمیسیون خاص در مجلس به دست کسانی سپرده شده است که ذهنیت اکثریت آنها در طول 28 سال با اقتصاد دولتی قالب‌گیری شده است و تولید ثروت که مهمترین آثار تفسیر این اصل است بعنوان ضدارزش دانسته شده‌ است. لذا آنچه را که ملاحظه می‌شود بنظر می‌رسد حاصلش باقی‌ ماندن مدیریت به دست مدیران دولتی و مالکیت شرکتهای وابسته به دولت و یا نهادهای رسمی غیردولتی است.

یحیوی در ادامه نطق پیش از دستور خود گفت: یکسال و نیم از حدوث زلزله بروجرد و دشت سیلاخور می‌گذرد. باتشکر از ریاست محترم جمهور، دولت محترم، وزارت مسکن و بنیاد مسکن که رکوردی بی‌سابقه در امر بازسازی بجای گذاشتند و تشکر از تصویب اعتبار برای بازسازی 6 هزار واحد باقیمانده شهری، عدم تکافوی وام تخصیص یافته برای تکمیل بعضی از واحدهای روستایی و شهری نگران‌کننده است که عاملش گرانی کارگر و مواد مصرفی ساختمانی بوده است.

نماینده بروجرد همچنین گفت: با تشکر از اجرای آن دسته از مصوبات هیأت محترم دولت در سفر استانی در استان لرستان عدم اجرای بعضی از مصوبات علی‌رغم ارائه این پروژه‌ها توسط وزارت مربوطه به دلیل عدم تصویب اعتبار آنها از طرف سازمان منحله مدیریت و برنامه‌ریزی مثل سدهای آب سرده، گل‌رود و شهید بروجردی و ورزشگاه (15) هزار نفری، موجب نارضایتی و نگرانی مردم است که امید است با انحلال این سازمان جبران مافات گردد و در بودجه سال 87 ما شاهد پیشرفت و جبران عقب‌افتادگی این پروژه باشیم.

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet