هدر اصلی
1393/05/12 15:28:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

جهاد دانشگاهی در حوزه تجاری‌سازی یافته‌های علمی ورود کند

رئیس کمیته اقتصادی مجلس گفت: جهاد دانشگاهی به واسطه ظرفیت‌هایی که دارد، می‌تواند در حوزه تجاری‌سازی یافته‌های علمی ورود کند.
جهاد دانشگاهی در حوزه تجاری‌سازی یافته‌های علمی ورود کند رئیس کمیته اقتصادی مجلس گفت: جهاد دانشگاهی به واسطه ظرفیت‌هایی که دارد، می‌تواند در حوزه تجاری‌سازی یافته‌های علمی ورود کند. https://cdn.icana.ir/d/019/42959.jpg جهاد,دانشگاهی,در,حوزه,تجاری‌سازی,یافته‌های,علمی,ورود,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از ایسنا؛جعفر قادری با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تبدیل علم به محصول علمی، گفت: تبدیل یافته‌های علمی به محصول و تجاری‌سازی محصولات تولید شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان، به‌خوبی از عهده نهادی همچون جهاددانشگاهی بر می‌آید.

وی ادامه داد: این یکی از سیاست‌های مهم اصل اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.

قادری با تصریح اینکه جهاددانشگاهی از زمره نهادهای موفق برخاسته از بطن انقلاب است، گفت: جهاددانشگاهی تا امروز سهم بسزایی در تثبیت و توسعه دستاوردهای انقلاب داشته و از این پس نیز می‌تواند سهم بیشتری داشته باشد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد غیردولتی است، گفت: به‌واسطه ظرفیت‌های موجود در این نهاد و غیردولتی بودن، امکان ورود به عرصه‌های مختلف برای جهاددانشگاهی فراهم است.

قادری تصریح کرد: فعالیت در برخی حوزه‌ها ریسک زیادی دارد و به ‌همین دلیل ممکن است بخش خصوصی امکان ورود و بخش دولتی هم توان مالی برای ورود را نداشته باشد لذا جهاددانشگاهی به‌واسطه قدرت مانور و آزادی عملی که جهاد دانشگاهی دارد، می‌تواند در این حوزه‌ها ورود داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی همانطور که در برخی از حوزه‌ها مانند فعالیت‌های پژوهشکده رویان و برخی از بخش‌های دیگر که نشان‌دهنده توانمندی و ظرفیت این نهاد انقلابی است، ورود پیدا کرده و موفق عمل کرده است، قطعاً می‌تواند خلأها و کمبودها را برطرف کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: جهاددانشگاهی با توجه به ظرفیت‌های موجود می‌تواند به بخش‌های مختلف ورود کند خصوصا جاهایی که امروز خلاء وجود دارد و بخش خصوصی و دولتی هم به هر دلیل قادر به ورود نیستند.

قادری گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند به‌عنوان یک نهاد انقلابی کمبودها و خلاء‌ها را در بخش‌های مختلف یافته و برای رفع نیاز، به آن بخش‌ها ورود کند و امروز شاید بحث تجاری سازی محصولات علمی یکی از این بخش‌ها باشد.
پایان پیام
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet