هدر اصلی
1393/05/12 18:49:29
سرویس اجتماعی
در پی دیدار مسئولان سازمان جنگل ها و مراتع با دکتر لاریجانی مطرح شد

لایحه ارتقای حفاظت ، تقویت ساختار و فرهنگ منابع طبیعی به مجلس ارایه می شود

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از پایان یافتن نگارش لایحه ی ارتقای حفاظت و تقویت ساختار و فرهنگ منابع طبیعی خبر داد و گفت: این لایحه که برای از بین بردن نقایص کنونی در بخش های جنگل‌داری و منابع طبیعی است به زودی تقدیم مجلس می شود.
لایحه ارتقای حفاظت ، تقویت ساختار و فرهنگ منابع طبیعی به مجلس ارایه می شود رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از پایان یافتن نگارش لایحه ی ارتقای حفاظت و تقویت ساختار و فرهنگ منابع طبیعی خبر داد و گفت: این لایحه که برای از بین بردن نقایص کنونی در بخش های جنگل‌داری و منابع طبیعی است به زودی تقدیم مجلس می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/46348.jpg لایحه,ارتقای,حفاظت,،,تقویت,ساختار,و,فرهنگ,منابع,طبیعی,به,مجلس,ارایه,می,شود Icana

خدا کرم جلالی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه کاستی های قانونی در بخش جنگل ها و منابع طبیعی وجود دارد گفت: در زمینه های مربوط به حفاظت، فرهنگ سازی، اعمال جرایم با بازدارندگی لازم، تامین منابع برای احیا و توسعه و ایجاد زمینه برای ورود مردم برای حضور در عرصه های منابع طبیعی، نواقص وخلاهای قانونی وجود دارد که با هماهنگی کمیسیون کشاورزی مجلس و وزارت‌خانه جهاد و کشاورزی به این نتیجه رسیدیم که از طریق این لایحه ضعف های قانونی را برطرف کنیم.

رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ابراز امیدواری کرد لایحه "ارتقای حفاظت و تقویت ساختار و فرهنگ منابع طبیعی" بتواند نارسایی های منابع طبیعی را پوشش دهد و با پیدا کردن جایگاه منابع طبیعی در ابعاد اقتصادی، بتواند زمینه را برای بروز نقش منابع طبیعی در رسیدن به توسعه پایدار را فراهم کند.

وی بر کمک مردم و سازمان های مردم نهاد در احیا و حفاظت از جنگل ها و منابع طبیعی تاکید کرد و ادامه داد: قوانین موجود تاکید دارد همکاری هر فردی با منابع طبیعی باید از طریق مناقصه و مزایده باشد و با این شرایط مردم محلی و سازمان های مردم نهاد نمی توانند با منابع طبیعی همکاری لازم را داشته باشند.

جلالی افزود: در لایحه ی کنونی سعی شده است بر اساس بهره برداری پایدار و بر صلاح منافع کشور به گونه ای حرکت کنیم که منابع طبیعی را حفظ و بهبود بخشیم و اجرای طرح های عمرانی و راه‌سازی با رعایت پایداری جنگل ها و منابع طبیعی صورت گیرد و یا از فعالیت معادنی که به طبیعت آسیب های اساسی می زنند جلوگیری شود.

وی در پاسخ به این سئوال که تفاوت لایحه کنونی با طرح جامع منابع طبیعی و آبخیزداری که در مجلس هشتم بررسی شد و مسکوت ماند چیست گفت: در آن طرح مسائل مربوط به سازمان امور اراضی و لایحه جامع خاک ادغام شده بود به عنوان لایحه جامع منابع طبیعی از آن یاد می شد اما در لایحه ی جدید دولت تنها قوانین مربوط به حوزه منابع طبیعی و جنگل ها را بررسی کرد و سعی دارد که نواقص و خلا های موجود را رفع کند که این لایحه به زودی تقدیم مجلس می شود.

لازم به ذکر است مسولان سازمان مراتع و جنگل ها هفته گذشته دردیداربا رییس مجلس شورای اسلامی گزارشی از وضعیت منابع طبیعی کشور ارایه کردند. دکتر لاریجانی نیز در این دیدار رهنمودهایی در خصوص حفاظت و بهره برداری مناسب از جنگل ها  و منابع طبیعی کشور ارایه کرد و از حمایت همه جانبه مجلس شورای اسلامی از طرح هایی که منجر به مشارکت مردم در حفظ و صیانت از محیط زیست می شود خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet