ولادت امام موسی کاظم (ع)
1393/05/13 10:27:22
سرویس اجتماعی
دیناروند در گفت وگو با خانه ملت خبر داد:

حدمجاز استفاده از سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی بازبینی می‌شود/اجرای برنامه جامع کنترل و پایش آلاینده‌ها از سال آینده

رئیس سازمان غذا و دارو از بازبینی و تعیین حد مجاز برای نوع سموم و کودهای شیمیایی مصرفی کشور خبر داد و گفت: تعامل وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت به بهبود وضعیت محصولات مصرفی مردم و هدایت تولید به سمت استفاده از کودهای بیولوژیک منجر خواهد شد.
حدمجاز استفاده از سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی بازبینی می‌شود/اجرای برنامه جامع کنترل و پایش آلاینده‌ها از سال آینده رئیس سازمان غذا و دارو از بازبینی و تعیین حد مجاز برای نوع سموم و کودهای شیمیایی مصرفی کشور خبر داد و گفت: تعامل وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بهداشت به بهبود وضعیت محصولات مصرفی مردم و هدایت تولید به سمت استفاده از کودهای بیولوژیک منجر خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/47755.jpg حدمجاز,استفاده,از,سموم,شیمیایی,در,محصولات,کشاورزی,بازبینی,می‌شود/اجرای,برنامه,جامع,کنترل,و,پایش,آلاینده‌ها,از,سال,آینده Icana

رسول دیناروند در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬‌ از بازبینی و تعیین حد مجاز نوع  و میزان سموم و کودهای شیمیایی مصرفی برای تولید محصولات کشاورزی کشور خبر داد وگفت: استفاده بیش از حد از سموم شیمیایی و همچنین کودهای غیراستاندارد در محصولات کشاورزی معضلی است که سلامت افراد را تهدید می‌کند.

وی با بیان اینکه باید حد مجازی برای استفاده از سموم و کودهای شیمیایی تعریف و به کشاورزان ابلاغ شود٬ افزود: کاهش هزینه‌های تولید محصولات کشاورزی با حمایت دولت به ایجاد انگیزه در کشاورزان در استفاده از کودهای بیولوژیک منجر خواهد شد.

دیناروند با یادآوری جلسه مشترک وزارت بهداشت و درمان با وزارت جهاد کشاورزی از تعهد وزارت جهاد برای تعیین اندازه مجاز برای استفاده از سموم شیمیایی در تولید محصولات کشاورزی خبر داد و گفت: با رعایت این تعهد سلامت محصولات کشاورزی و در نتیجه سلامت افراد جامعه تضمین خواهد شد.

وی با بیان اینکه آلودگی برخی مواد غذایی و محصولات کشاورزی به سموم مختلف، نیترات‌ها و فلزات سنگین انکارپذیر نیست٬ افزود: اجرای برنامه جامع کنترل و پایش آلاینده‌های مواد غذایی از سال آینده راهکار اتخاذ شده دیگری برای بهبود سلامت محصولات کشاورزی تولید داخل است.

رئیس سازمان غذا و دارو٬ با بیان اینکه سازمان غذا و دارو به جد پیگیر تامین سلامت افراد جامعه است٬ تاکید کرد: استفاده از محصولات ارگانیک و کودهای بیولوژیک راهکاری برای تحقق خواسته این سازمان است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet