خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1393/05/13 11:17:53
سرویس بین الملل
سیدحسین نقوی‌حسینی:

اظهارات روز گذشته بان‌کی مون درباره مسائل غزه شرم‌آور است

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، بر لزوم حمایت نظامی و انسان‌دوستانه کشورهای اسلامی از مردم فلسطین تأکید کرد و گفت:به استثنای برخی حمایت های کمرنگ معدود کشورهای اسلامی، ایران در دفاع از مردم فلسطین تنها مانده است.
اظهارات روز گذشته بان‌کی مون درباره مسائل غزه شرم‌آور است سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، بر لزوم حمایت نظامی و انسان‌دوستانه کشورهای اسلامی از مردم فلسطین تأکید کرد و گفت:به استثنای برخی حمایت های کمرنگ معدود کشورهای اسلامی، ایران در دفاع از مردم فلسطین تنها مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/75248.jpg اظهارات,روز,گذشته,بان‌کی,مون,درباره,مسائل,غزه,شرم‌آور,است Icana

سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از بی‌توجهی و ورود نکردن سازمان ملل به بحران انسانی غزه، گفت: متأسفانه رویکرد خنثی سازمان ملل درباره بحران غزه یکی از علل طولانی شدن حملات رژیم صهیونیستی و به نوعی حمایت این سازمان از اقدامات این رژیم کودک‌کش بوده است.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرا رسیدن روز حقوق بشر اسلامی، افزود: ناکارآمدی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد و تفاوت‌گذاری میان شهروندان کشورها و تعیین شهروندان درجه یک، درجه دو و درجه سه موجب شد که کشورهای اسلامی روزی را برای دفاع از حقوق بشر مسلمانان بر اساس آموزه‌های اسلامی تعیین کنند.

وی گفت: در شرایط کنونی سازمان به اصطلاح ملل به خاطر اعدام یک قاچاقچی مواد مخدر چندین بیانیه را در محکومیت این موضوع صادر می‌کنند، اما هنوز بعد از کشتار حدود دو هزار نفر تنها به ارائه چند بیانیه بی‌اثر اکتفا کرده‌ است.

نقوی‌حسینی با تأکید بر اینکه اظهارات روز گذشته بان‌کی مون دبیر کل سازمان ملل درباره مسائل غزه شرم‌آور و تعجب‌آور است، تصریح کرد: در این اظهارات بار دیگر مردم فلسطین درجه بندی شده‌اند و شاهد هستیم که دبیر کل سازمان ملل در اظهارات خود تنها به حملات رژیم صهیونیستی به مدارس این سازمان واکنش نشان داده و هیچ اشاره‌ای به کشتار صدها نفر انسان بی گناه نشده است.

وی با بیان اینکه کشورهای اسلامی درباره بحران انسانی غزه نقش کم رنگی را ایفا کردند، ادامه داد: ایران به جزء برخی حمایت‌های کم‌رنگ معدود کشورهای اسلامی، در دفاع از مردم فلسطین تنها ماند و کشورهایی که خود را ام‌القرای جهان اسلام می‌دانند متأسفانه نه تنها هیچ اقدامی برای حمایت از این ملت انجام ندادند بلکه با اقدامات انحرافی مانند حمایت از گروه های تروریستی به نوعی از رژیم صهیونیستی پشتیبانی کردند.

نقوی‌حسینی بر لزوم حمایت کامل از مردم فلسطین تأکید کرد و گفت: با توجه به اینکه در شرایط کنونی کنگره آمریکا رسما بودجه کلانی را برای حمایت از حملات رژیم صهیونیستی تصویب می‌کند، کشورهای اسلامی باید حمایت ویژه ای را چه نظامی و چه انسان‌دوستانه برای پشتیبانی مردم فلسطین در غزه و کرانه‌باختری انجام دهند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، افزود:‌ جمهوری اسلامی ایران رسما اعلام کرد که هر حمایتی را از مردم فلسطین در مقابل رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، از این‌رو قطعا مسلح کردن مردم این کشور به‌ویژه مردم کرانه باختری می‌تواند به دفاع از جان و حقوقشان کمک کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، با اشاره به اظهارات سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان در دفاع و حمایت از مردم غزه، تصریح کرد: حزب‌الله در منطقه محور مقاومت است و نقش بسیار مهمی در جلوگیری از سیاست‌های تجاوزگرایانه رژیم صهیونیستی دارد، از این‌رو قطعا حزب‌الله حمایت‌های خود را از مردم غزه انجام می‌دهد، متنهی این حمایت‌ها نیازمند لشگرکشی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet