هدر اصلی
1393/05/13 12:41:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جعفری مطرح کرد:

فاجعه علمی در پی اعزام دانشجویان به خارج توسط آژانس‌ها

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:متاسفانه آژانس‌هایی‌که به صورت آزاد دانشجو جذب و به خارج از کشور اعزام می‌کنند، فاجعه‌ای بزرگ را برای حوزه آموزشی و علمی کشور فراهم خواهند نمود.
فاجعه علمی در پی اعزام دانشجویان به خارج توسط آژانس‌ها سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:متاسفانه آژانس‌هایی‌که به صورت آزاد دانشجو جذب و به خارج از کشور اعزام می‌کنند، فاجعه‌ای بزرگ را برای حوزه آموزشی و علمی کشور فراهم خواهند نمود. https://cdn.icana.ir/d/019/71927.jpg فاجعه,علمی,در,پی,اعزام,دانشجویان,به,خارج,توسط,آژانس‌ها Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از باشگاه خبرنگاران؛قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: اعزام آزادانه دانشجو به دانشگاههای متفرقه و غیرمعتبر کشورهای دیگر که هیچ نظارتی بر آن نیست، فاجعه‌ای بزرگ را برای آینده کشور رقم می‌زند.


وی گفت: این اعزام‌ها به یک کشور انجام نمی‌شود و وزارت علوم و وزارت بهداشت باید توجه ویژه‌ای به این اقدام غیر قانونی این آژانس‌ها داشته باشند.

وی با بیان اینکه اعزام دانشجویان به دانشگاههای خارجی که استاندارد‌های لازم را ندارند، تاسف بار است، خاطرنشان کرد: دانشجویانی که بی اطلاع به این کشورها می‌روند، با مشکلات اخلاقی، اقتصادی و برخی سوء استفاده‌های فرهنگی نیز مواجه می‌شوند و مدارک این دانشگاهها نیز به لحاظ علمی اعتبار ندارند، لذا باید نظارت بیشتری از سوی مسئولین در خصوص این چالش جدی برای دانشجویان کشور صورت گیرد./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet